SON DAKİKA

Haber > Gündem > Mehmet Aydın’ın teslim olma planı ortaya çıktı! İsmail Saymaz açıkladı

Mehmet Aydın’ın teslim olma planı ortaya çıktı! İsmail Saymaz açıkladı

01 Temmuz 2021 Perşembe - 14:35

Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’ın dün yayınladığı “suçsuzum Türk yargısına teslim olacağım” açıklamasından sonra bugün Brezilya’da emniyet güçlerine teslim olduğu bilgisi geldi.

2018 yılından bu yana hakkında yakalama kararı bulunan Mehmet Aydın’ın neden şimdi teslim oldu sorusunu da beraberinde getirdi. Söz konusu soru işaretiyle ilgili gazeteci İsmail Saymaz bir takım iddialarda bulundu.

MEHMET AYDIN NEDEN ŞİMDİ TESLİM OLDU

Halk Tv’de konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz Mehmet Aydın’ın kafasında kurmuş olabileceği planı deşifre etti. Saymaz Mehmet Aydın ile ilgili düşüdüklerini şu sözlerle anlattı:

Mağdur ve masum olduğunu düşündüğü için "Beni Türk hakimlerine emanet ediniz" diyerek koşarak geldiğini düşünmüyorum. İhtimal o ki parası bitti. Benim kanaatim o. Kafamı kurcalayan başka bir ihtimal daha var. Aranan sadece kendisi değil, kardeşi Fatih Aydın da aranıyor. O da onunla beraber Brezilya'daydı. Onu orada bıraktı. Acaba iki kardeş arasında anlaşmazlık mı var? Acaba Mehmet Aydın şöyle bir plan mı yaptı... İşlediği suçlar 2018'in mart ayından geriye doğru sıralanıyor. Sonrasında herhangi bir suç işlemiş değil. O tarihte şirketlerine el koyulmuş ve kayyum atanmıştı. Bu bizi nereye götürür? 2019 yılındaki af yasasına götürür. 2019 yılında Mehmet Aydın'ın yargılandığı suçlarda infaz indirimi geldi. Bu önemli. Geldiğinde yatacağı süre bence 1-2 yıl yatmaz. Zaten bizde hırsızın, dolandırıcının uzun süre yattığı nerede görülmüş.

Beğendim
26
Sevdim
7
Beğenmedim
1
Üzgün
1
İnanılmaz
2

Yorumlar


550

Serkan
1 yıl önce
Teşekkürler Karadeniz,,,, Düşün Selvi yerine adam gibi gazetecilerden alıntı yapıp haber yapın. Üstelik Saymaz hemşerimiz.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap