SON DAKİKA

Haber > Gündem > Market çalışanı kameraya yakalandı: Çay zammı öncesi rafı boşalttı

Market çalışanı kameraya yakalandı: Çay zammı öncesi rafı boşalttı

17 Mayıs 2022 Salı - 12:33

Erdoğan'ın açıklaması sonrasında Çaykur çaya ortalama yüzde 43.71 oranında zam yapmıştı. Dev market zinciri zam öncesi rafı ışık hızında boşalttığı görüntüler sosyal medyaya düştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaş çay alım fiyatını desteklemelerle birlikte 7 TL olarak açıklamasının üzerinden 2 gün geçmeden Çaykur, kuru çay fiyatına zam yaptı. Yüzde 43.71 oranında yapılan zamlı yeni liste toptan satış yapan şirketlere gönderilirken, zam haberleri sonrasında dev zincir marketler raftaki çayları boşalattı.

Ankara'da çekilen bir görüntüde, zincir markette görevlinin çayları daha sonra zamlı fiyattan satmak için raflarda topladığı görüldü.

Market çalışanın apar topar çayları toplandığı görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Bir başka görüntüde ise zam öncesi vatandaşlar çay almak için izdihama yol açtı. 

 

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Serkan
1 ay önce
Devletin işte bunu kontrol etmesi lazım, görüntülerde marketler belli hadi cezaları bekliyoruz…. Ayrıca ülkemizde 3 fabrikası olan Lipton milyonlara kar ederken 46 fabrikası olan Çay-kur neden zarar ediyor. Rize ye kaçak çay getiren adamı neden millet vekili yaptınız…..

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap