SON DAKİKA

Haber > Gündem > Lavrov'dan açıklama: Karadeniz'de her türlü provokasyona hazırlıklıyız

Lavrov'dan açıklama: Karadeniz'de her türlü provokasyona hazırlıklıyız

08 Kasım 2021 Pazartesi - 17:18

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Karadeniz'deki ABD savaş gemisinin muhtemel provokasyonuna hazırlıklı olduklarını belirterek,yıllardır NATO ile ilişkilerimizde provokasyona karşı durmayı öğrendik ,dedi.

Karadeniz'deki ABD-Rusya çekişmesi Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'a soruldu..

Lavrov, Venezuela Dışişleri Bakanı Felix Plasencia ile görüşmesi sonrasında düzenlenen ortak basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

NATO’nun askeri tatbikatlarının Rusya’yı kontrol altına alma politikası oluşturma arzusuyla bağlantılı olduğunu kaydeden Lavrov, ABD’nin Bulgaristan ve Romanya’da oluşturmak istediği deniz üslerinin de bu yönde olduğunu kaydetti.

ABD donanmasına ait USS Mount Whitney savaş gemisinin Karadeniz’e girmesiyle ilgili gerekli tepkiyi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “her türlü gelişmeye hazırız” şeklindeki açıklamasıyla verdiğini dile getirdi.

 Uzun yıllardır NATO ile ilişkilerimizde her türlü provokasyona karşı hazırlanmaya alışkınız, diyen Lavrov,  Bu hazırlığın tam sağlandığına sizi temin ederim ifadelerini kullandı.

Ukrayna’nın doğusundaki kriz ile ilgili de değerIendirmelerde bulunan Lavrov, Normandiya Formatı’nda Almanya, Fransa, Rusya ve Ukrayna Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın tarihinin netleşmediğini belirtti.

11 Kasım’da herhangi bir toplantı olmayacağını ve yeni bir tarihin de müzakere edilmediğini kaydeden Lavrov, Ukrayna tarafının önceki kararları nasıl uyguladığına bakarak karar vereceklerini söyledi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap