SON DAKİKA

Haber > Gündem > Kuran kursunda rezalet! Küçücük çocuklara yaptıkları kan dondurdu

Kuran kursunda rezalet! Küçücük çocuklara yaptıkları kan dondurdu

24 Mayıs 2022 Salı - 14:10

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde Kuran kursunda çocukların sopayla dövüldüğünü gösteren görüntüler sosyal medya kullanıcılarını ayağa kaldırdı. Tepkiler üzerine kurs görevlisi gözaltına alındı.

Şanlıurfa'nın Eyyubiye ilçesine bağlı Hayati Harrani Mahallesi'nde bulunan ve Kuran kursu olarak faaliyet gösteren bir yerde, çocuklara şiddet uygulandığına dair sosyal medyada paylaşılan görüntüler büyük tepki çekti.

Görüntülerde, kursta görevli A.T isimli kişinin bir çocuğa bağırıp eline ve yüzüne sopayla peş peşe vurduğu görülüyor. Çocuk, A.T'den aldığı sopa darbeleriyle acı içinde ağlarken diğer çocukların da şiddete maruz kaldığı görülüyor.

Olayın sosyal medyada paylaşılması ve tepkilerin çığ gibi büyümesinin ardından polis harekete geçti. Çocuk Şube ekipleri A.T'yi gözaltına alındı.

MÜFTÜLÜK: HABERİMİZ YOKTU

Skandal olaya dair Cumhuriyet'e konuşan Eyyubiye Müftülüğü Personel Şefi Yusuf Denizhan, görüntüleri asla tasvip etmediklerini belirtirken, olayı öğrenir öğrenmez müdahil olduklarını ve müftülük görevlilerini kursa yolladıklarını söyledi.

Görüntüler üzerine soruşturma başlatıldığını belirten Denizhan, kursun Diyanet'e bağlı olmadığını, bölgede kuruma bağlı kız ve erkek Kuran kurslarının zaten var olduğunu ifade etti.

Denizhan, sözkonusu kursun varlığından da düne kadar haberlerinin olmadığını ileri sürdü. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
7
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

musti
1 ay önce
her yanımız kuran kursu doldu okuldan fazla kurs var denetimleri yok toplanan paraların hesabını soran yok yoksul aileler zorunlu olarak kurslara verip bir daha ilgilenmiyorlar eti senin kemiği benim misali
Doğru söz
1 ay önce
Ne yani bu ülkede her isteyen Kuran kursu düzenleyebilir mi? Çocuklar mal değil. Çocuklar aileleri için evlat olmaktan öte hepimiz için çocuktur. ÇOCUK kutsaldır. Hiçbir çocuk pedagojik eğitimi olmayan ve güvenilirliği meçhul insanlara teslim edilemez.. Teslim eden aile rezildir.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap