SON DAKİKA

Haber > Gündem > Kübra Par Erdoğan'ı yerden yere vurdu: Biden bunu kime demiyor ki?

Kübra Par Erdoğan'ı yerden yere vurdu: Biden bunu kime demiyor ki?

30 Haziran 2022 Perşembe - 14:10

Habertürk yazarı Kübra Par, NATO'da veto hakkından vazgeçen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert yüklendi. Ankara'daki büyüklerine seslenen Par, "Kusura bakmayın ama Biden kime bunları demiyor ki" dedi.

Habertürk gazetesi yazarı Kübra Par, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden görüşmesinin ardından Finlandiya ve İsveç'in NATO üyelikleri için veto hakkından vazgeçmesini sert eleştirdi.  Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasında imzalanan mutabakatla ilgili değerlendirmelerde bulun Par,  Ankara'daki büyüklerine seslendi. Par, "Kusura bakmayın ama Biden kime 'Sizinle daha yakın çalışmak istiyorum' demiyor ki" dedi.

Habertürk yazarı Kübra Par'ın yazısı şu şekilde:

 "Ne güzel. Biden, 'Sizinle daha yakın çalışmak istiyorum' demiş. Kime demiyor ki? İsveç ve Finlandiya konusunda teşekkür etmiş. Etmesi gerekirdi, normal.

Bir de F-16’lar konusunda 'Çözmek için çalışacağım, Kongre’den geçmesi için gayret göstereceğim' demiş. İyi ama ABD F-16’ları zaten vermeyecek miydi? Bırakın İsveç ve Finlandiya anlaşmasını, sadece Ukrayna savaşı konjonktüründe ortaya çıkan tablo bile ABD’yi F-16 konusunda ikna etmişti zaten.

Hal böyleyken, Türkiye’nin şu savaş sürecindeki tavrından sonra 'Hasım ülke' demeyi sürdürüp CAATSA yaptırımını kaldırmayacak olmalarını neden kabul ettik?

Elimiz bu kadar güçlüyken, zaten eski teknoloji olan F -16’larla yetinmek yerine F-35’te neden ısrarcı olmadık?

Metne FETÖ ve YPG ifadeleri girmişken ABD’nin de derhal bu konularda somut bir adım atmasını neden şart koşmadık?

ABD’nin Yunanistan’da kurduğu üslerin bize yönelik tehdit oluşturmayacağına dair somut bir garanti neden istemedik? Hatta hatta bütün bu başlıklarda istediğimizi alabilmek için, Biden ile görüşmeyi NATO anlaşmasına imza atmadan önce yapmakta neden ısrar etmedik?

Ankara’daki büyüklerimiz kusura bakmasınlar ama pazarlığı küçük yerden açmışlar. Biden, Erdoğan'ı içeride güçlendirecek ciddi adımlar atmaktan imtina ediyor. Aynı nedenle büyük kavgalar da etmiyor. İdareyi maslahat ile istediğini almaya çalışıyor.

Bu gayet açıkken Türkiye eline geçen kozu oynamakta fazla acele etti gibi görünüyor. (...)"

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap