SON DAKİKA

Haber > Gündem > KKTC'de protokol krizi yaşandı, İYİ Parti heyeti töreni terk etti

KKTC'de protokol krizi yaşandı, İYİ Parti heyeti töreni terk etti

20 Temmuz 2021 Salı - 17:39

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47. yıldönümü törenlerinde protokol krizi yaşandı. Ersin Tatar'ın davetlisi olarak KKTC'ye giden İYİ Parti heyeti töreni terk etti.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47. Yıldönümü dolayısıyla, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın davetlisi olarak Lefkoşa’daki törene, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i temsilen, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Başkanvekili Cihan Paçacı ve Meclis Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu katıldı.

Tören alanındaki protokol sıralarında en arka sırada yer ayrıldığını gören İYİ Parti heyeti, bu uygulamanın nedenini sordu. KKTC yetkilileri protokol sıralarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın misafirlerine ayrıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir grup misafiriyle gittiği törendeki bu uygulamanın protokol teamüllerine aykırı olduğunu belirten İYİ Parti heyeti töreni terk etti.

Cihan Paçacı ve İsmail Tatlıoğlu alandan ayrıldıktan sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın kabrini ziyaret ederek Türkiye’ye döndü.

Cihan Paçacı ve İsmail Tatlıoğlu yaptıkları ortak açıklamada şunları söyledi:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın davetlisi olarak, Türk tarihinin anlamlı bir gününün kutlamasına katıldık. Ancak, Ak Partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ekibinin, teamülleri yok sayan şımarıklığına, Lefkoşa’da da tanıklık ettik. Devlet işleri ve uluslararası ilişkiler, belli teamüllerle, belli gelenekler üzerine bina edilir. Bu şımarıklık, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu bulunan bir siyasi partiyi ve onun saygıdeğer Genel Başkanı’nı, protokolde yok sayacak kadar ileri gitmiştir. Bu durumda bize düşen, bu çirkin davranışı protesto edip, alandan ayrılmak olmuştur. Büyük “Mücahit” sayın Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş’ın kabrini ziyaret edip, duamızı ederek, görevimizi yerine getirip, Ankara’ya dönüyoruz.”

Beğendim
2
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

Ali
2 ay önce
86 lık zat tan medet umar hale gelen akp, ikbal ve itibarı koltuk ve sandalyelerde de aramaya başlamış..
K.Atamer
2 ay önce
Bu ülke ne mertle gördü içi fesat ve namert.Ülke düşmanı hain,kan emici,ayet tüccarları.Tabi o buyük kadar hortum kesilince ne mertlik kalıyor nede adamlık.
Doğru söz
2 ay önce
Demokrasiler ve adalet kişi insiyatifine bırakılanıyacak değerler bütünüdür. Protokoller de bu bütünün sadece bir parçası. Rakibe rakip değil de , düşman olarak bakmak siyaset değil çocukluk ve milleti bölücülüktür.
fiber.
2 ay önce
Değeri olana değer verilir.Sen dış güçlerin maşalığını yap birde saygı bekle yok yav.Millet kimin ne olduğunu çok iyi biliyor.Bilmeyenlerde aldanıyor.
Kara
2 ay önce
Çok da önemli değil..terk etin orda olmanız pek önemli değil
Mert
2 ay önce
Bugün Bayram! Bir çok insan evinde çoluk çocuk Et mangalda tabakta salata, gelsin kadayfler. Ancak görünen oki, Allah bu zalimden daha zalim. Zira Allah; Bu zalime bu kadar imkan zaman veriyor ki, çok daha insanın canını yaksın, suç duyurusunda bulunarak cezalandırsın zindana atsın. Çok insan bugün çoluk çocuğundan uzak karanlıklarda hapsedilmiş. Allah; ama hiç bunun canını alıp onun zulümüne son vermek bu Halkı aydınlığa çıkarmak gibi bir düşüncesi yok. O zaman Rab bize Kur’an’da neden firavunun zalim biri olduğunu anlatır?

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap