SON DAKİKA

Haber > Gündem > Kılıçdaroğlu talimat vermişti; CHP'li vekiller iş başı yaptı

Kılıçdaroğlu talimat vermişti; CHP'li vekiller iş başı yaptı

19 October 2020 Monday - 13:03

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnaflar için hazırlanan 17 maddelik çözüm önerilerinin yer aldığı bir açıklamada bulunmuş ve ardından da vekillere 81 ile dağılma talimatı vermişti. CHP'li vekiller talimat sonrası harekete geçti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnaflarla ilgili 17 maddelik çözüm önerisinden sonra CHP'li vekillere talimatı vermiş ve 81 ilde halkın dinlenmesini istemişti.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, CHP'liler, 81 ilde halkın dinlemek için harekete geçti. Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ile İzmir Milletvekili Kani Beko, Hakkari ve Van'a gitti, izlenimlerini şöyle aktardı: “Halk ekonomik buhran yaşıyor. ‘Nefes alamayacak durumdayız' diyorlar. İşsizlik had safhada. Küçükbaş hayvancılık bitme noktasında. Hakkari'ye yatırım gelmesini istiyorlar. Van'da, kayyum atanan belediyede işçileri sendika baskısı var.”

‘KONUŞMAYA KORKUYORLAR'

Erzurum'a giden Ankara Milletvekili Nihat Yeşil ve Bursa Milletvekili Erkan Aydın ise şunları söyledi: “Sıkıntı yaşıyorlar ama çok ürkeklik var. Bazı iş adamları bizimle gizli-saklı görüştü, hiçbir yerde isimlerinin geçmemesini, fotoğraf paylaşmamamızı rica edenler oldu. Bir iş insanı, ‘Derdimizi dile getirme şansımız yok. Söylersem ekonomik, siyasi anlamda baskılar görürüm' dedi. Birçoğunun borcu var. Sicil affı istiyorlar.”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap