SON DAKİKA

Haber > Gündem > Karaismailoğlu'ndan 'U' açıklaması: Emek hırsızlığı yapmasınlar

Karaismailoğlu'ndan 'U' açıklaması: Emek hırsızlığı yapmasınlar

08 Eylül 2021 Çarşamba - 13:09

İstanbul'da Ulaştırma Bakanlığı'nın yaptığı metroların simgesinin 'M' değil 'U' olacağını söyleyen Bakan Adil Karaismailoğlu, "Hiç kimsenin emek hırsızlığı yapmaması lazım" dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'da yapımını bakanlığın üstlendiği metrolarda 'M' değil 'U' harfli tabela kullanılmasıyla ilgili yeni açıklama yaptı. Karaismailoğlu, "Ulaştırmanın 'U'su. İsteyen 'underground' anlasın, ister 'UBA' anlasın. Biz Ulaştırma Bakanlığı olarak yaptığımız metroların ismini 'U' yapıyoruz" dedi. Karaismailoğlu, "Herkesin yaptığı kendine" ifadesini de kullandı.

Bakan Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Felix Antoine Tshisekedi Tshilomboyu'nun ortak basın toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Bakan Karaismailoğlu, İBB'nin yaptığı metrolarda da aynı uygulamaya geçilip geçilmeyeceğinin sorulması üzerine "Herkesin yaptığı kendine, onlara biz karışamayız ki" diye konuştu.

Bakan Karaismailoğlu, "Kafa karışıklığı olmaz mı yabancı birisi için?" sorusu üzerine ise şu yanıtı verdi: 

"Niye karışsın. Fark etmez, altında 'metro' yazıyor. Biz işin kendisine odaklanalım, İstanbul'da çok büyük işlerimiz var. 7 tane büyük metro işi yapıyoruz. 103 kilometre metro yapıyoruz. Bunun Türk Lirası olarak karşılığı 60 milyar. Ama karşı tarafta hiçbir iş yapmadan, sırf algı operasyonları yapan bir yönetim var. O yüzden bundan rahatsız oldular zaten. Dünyanın aynı anda en çok metro yapılan şehri. Ama bunları da Ulaştırma Bakanlığı yapıyor. Bunu herkesin bilmesi lazım. Hiç kimsenin emek hırsızlığı yapmaması lazım."

Karaismailoğlu, İBB'nin bu tabelalara tepki gösterdiğinin anımsatılması üzerine "Ona tepki vereceklerine ellerindeki işleri yapsınlar. Bir an önce ellerindeki metroları bitirsinler. Yaptıkları bir tane metro projesi, tamamladıkları bir tane metro projesi var mı? Onlara baksınlar" diye konuştu. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Halil
1 ay önce
Emek hırsızlığından bahsedene bakın:“39 km lik Ankara Yenikent-Temelli Yolu “KM 0+000 – 39+699,79 Kesiminin Yapım İşi” 2017’de 249 milyonTL ye 2021 de tamamlanmak üzere ihale edildi Süre bitti. Bakan 14 Ocak’ta 10 km si eksik olarak törenle açılışını yaptı. Bu arada kimseye duyurulmadan –eksik 10 km için (KM 0+000 – 39+699,79) Kesiminin “İkmal” Yapım İşi - aynı müteahhite 299 milyonTL bedelle - 14 Ekim 2023 de tamamlanmak üzere - ihalesi yapılarak 12 Nisan 2021 de sözleşmesi imzalandı. Yani “ikmal”= 300 milyonTL

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap