SON DAKİKA

Haber > İstanbul'daki kaçak Suriyeliler hükümetin gündeminde

İstanbul'daki kaçak Suriyeliler hükümetin gündeminde

23 Temmuz 2019 Salı - 13:21

İstanbul'da kaçak olarak yaşayan Suriyelilerin şehirden gitmemesi halinde İçişleri Bakanı Soylu, sorunların kontrol edilemez bir noktaya gelebileceğini ifade etti.

Suriye'deki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye göç eden 5 milyon Suriye vatandaşı, sınırda kurulan göç merkezleri ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin diğer şehirlerinde yaşamına devam ediyor.

Türkiye'nin 50 milyar dolara yakın harcama yaptığı Suriyelilerin bir kısmı, İstanbul'da kaçak olarak (İstanbul'da oturma izni almadan) yaşıyor.

Valiliğin kaçak olarak yaşayan Suriyelilerle ilgili harekete geçmesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Suriyelilerin durumuyla ilgili açıklama yaptı.

"İSTANBUL'DAKİ SIKINTILARI KONTROL EDEMEYİZ"

İstanbul'da bir toplantıda konuşan Bakan Soylu, şunları söyledi; "İstanbul'da 540 bin Suriyeli kardeşimiz var, bunların hepsinin oturum belgesi var. Başımız gözümüz üzerine. Ama kural kaide dışında İstanbul'a gelenleri de İstanbul'da muhafaza etmeye çalışırsak, yarın öbür gün İstanbul'da kimsenin kontrol edemediği bir sıkıntı ortaya çıkar. Her Suriyeli ona verdiğimiz oturum belgesinde yazan şehirde yaşayacak."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

QLX61
27 gün önce
Şehirleri işgal ettiler. Savaş var dediler aman kardeşiz onlar muhacirdir dediler. adamlar bizden daha iyi İstanbul'da yaşıyorlar. Gitsin vatanını kurtarsın şerefsizler...
Swiss31
28 gün önce
Aynen onun İcin yediğiniz boku temizleyin

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap