SON DAKİKA

Haber > Gündem > İmamoğlu'ndan Soylu'ya: Herhalde kameralar iyi gelmiyor, yaramıyor Sayın Bakana

İmamoğlu'ndan Soylu'ya: Herhalde kameralar iyi gelmiyor, yaramıyor Sayın Bakana

01 Nisan 2020 Çarşamba - 17:31

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, CHP'li belediyelere yönelik olarak "Başka bir devlet oluşturmak" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yanıt verdi: "Ben bunu dile getirecek olsam direkt söylerdim, ama o cümlelerin tek kelimesini bile bana söylemedi. Herhalde televizyon kameraları yaramıyor."

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Ülke TV'de katıldığı bir programda CHP'li belediyelerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle başlattığı bağış kampanyaları için "O zaman HDP'li belediyeler çıksın istedikleri yardımı toplasın, PKK'ya istedikleri gibi göndersinler", "Devlet, vali izin vermeden sen banka numaraları açıklarsan, ‘Ben yardım topluyorum' dersen, siz başka bir devlet oluşturmak istiyorsunuz, bu kadar açık ve net" ifadelerini kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi.

Yetkin Report'a konuşan İmamoğlu, Soylu ile o sözleri söylediği televizyon programından bir süre önce 40 dakika süren bir telefon görüşmesi yaptıklarını, o görüşmede böyle bir şey söylemediğini aktardı.

İmamoğlu şunları kaydetti:

Aslında cevap vermeyi düşünmüyorum, polemiğe girmek de istemiyorum. Bu sözleri sabah gördüm. Sayın Bakan dün akşam söylemiş. Öğrenince doğrusu üzüldüm. Çok talihsiz bir açıklama. Çünkü o sözleri sarf etmeden 3-4 saat önce Sayın Bakanla tam 40 dakika süren bir telefon görüşmemiz oldu. Gayet nezaketli bir dille süreci paylaştı. Orada neden bloke ettiklerini sordum, o da kurallara aykırı olduğunu söyledi, bağış değil, yardım kampanyası yapıyorsunuz dedi, ben de nereden baktığınıza bağlı deyip haklarımızı savundum.

Ama işte bu ayrı devlet kurmak istediğimiz iddiası filan hiç gündeme gelmedi. Hatta ben ortaya çıkardığımız, organize vaziyette otobüste kalabalık yapanlara dair konuyu sormasını bekledim, ben olsam sorardım, onu dahi açmadı. Sonra da çıkıp bu sözleri söylemiş. Herhalde kameralar iyi gelmiyor, yaramıyor Sayın Bakana.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

Kazım
2 ay önce
Başka ım esas gaye ne yapsak niçin bu adam kadar sevilmiyoruz. Derdi seni çok seviyoruz trabzondanda bir cumhurbaşkanı çıksın istiyoruz.
Kazım
2 ay önce
Sayı başkanım senin bir an evvel cumhurbaşkanı olmanı istiyorlar. U kadar öngörüsü bunlar.
Kerem
2 ay önce
Ne demek. Kanun nizam yönetmelik var. Yok telefonda onu demedi bunu demedi. Onu bilemeyiz aranızda olan bir şey. Sana kimse yardım kampanyası yapma demiyor. Kanuna göre gerekli yazışmaları yap izin al topla. Yok ben izin almam kafama göre toplarım. Daha yardım kampanyası ile belediye bağışı arasındaki farkı bilmiyorsun. Onlarda kanunda açık belirtilmiş. İyi o zaman ha tüzel ha gerçek kişi farketmez, herkes kafasına göre yardım kampanyası düzenleyip para toplasın.yok derdin ne kanun nizam takmadan hareket ediyorsun. Amaç belli gündem olmak.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap