SON DAKİKA

Haber > Gündem > İdlib'de Türk askerine kim saldırdı? İşte vatandaşın cevabı

İdlib'de Türk askerine kim saldırdı? İşte vatandaşın cevabı

05 Mart 2020 Perşembe - 10:05

Araştırma şirketi Areda Survey, İdlib'de 34 askerimizin şehit olduğu saldırının ardından yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı. Katılımcılara ''İdlib'deki saldırıyı kim gerçekleştirdi?'' sorusu yönetildi.

İdlib'de gerçekleştirilen hain saldırı sonucu 34 askerimiz şehit olmuştu. Acı olay sonrası "saldırıyı kimin yaptığı" tartışmaları gündeme sık sık geldi. Araştırma şirketi Areda Survey de konuya ilişkin saha araştırması yaparak, vatandaşlara "Sizce İdlib'te askerlerimizin şehit olduğu saldırıyı kim yaptı?" sorusunu yöneltti.

Araştırma şirketi Areda Survey, "İdlib Bahar Kalkanı Harekatı" başlıklı bir araştırma yaptı. 28 Şubat ile 3 Mart arasında gerçekleştirilen çalışmaya katılan 2 bin 544 kişiye 34 askerimizin şehit olduğu saldırıdan sınır kapılarının açılmasına kadar birçok soru soruldu.
SİZCE SALDIRIYI KİM GERÇEKLEŞTİRDİ?

Araştırmada, "Sizce İdlib'te askerlerimizin şehit olduğu saldırıyı kim yaptı?" sorusuna katılımcıların yüzde 56,7'si "Rejim güçleri ve Rusya'nın ortak saldırısıydı" derken yüzde 39,5'u "Rusya", yüzde 3,8'i de "rejim güçleri" cevabı verdi.

SALDIRIDA RUS UÇAĞI GÖREV ALDI MI?

Çalışmada yöneltilen, "Rusya'nın 'Hava saldırısında Rus uçağı görev almadı' açıklamasına inanıyor musunuz?" sorusuna vatandaşların yüzde 94,9'ü "Hayır", yüzde 5,2'si "Evet" dedi. "Sizce Türkiye, Suriye konusunda Rusya'ya güvenmeli midir?" sorusuna vatandaşların yüzde 95'i 'Hayır' şeklinde cevap verdi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

Ali
3 ay önce
Bence Rusya saldırdı ve cevabını aldı. Düşürülen uçaklarda rejim bayraklı rus uçağıydı. Zira, rusya hava sahasını kapatmıştı. Ayrıca, havaya uçurduğumuz havaalanında da uçak vardı diye düşünüyorum. Yaralıları almaya giden ambulansa bile ateş açan bu ödlek ve kalleş ruslara yapılacaklar kesinlikle devam etmeli ve asla acınmamalıdır. Allah nankör, kalleş, hain ve korkakları sevmez.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap