SON DAKİKA

Haber > Gündem > İbrahim Karagül'den dikkat çeken "nükleer" yorumu: Arap/İslam dünyasına 'Ayağınızı denk alın' mı dendi?

İbrahim Karagül'den dikkat çeken "nükleer" yorumu: Arap/İslam dünyasına 'Ayağınızı denk alın' mı dendi?

07 Ağustos 2020 Cuma - 12:33

Lübnan'daki Beyrut Limanı'nda çok sayıda kişinin öldüğü, binlerce kişinin de yaralandığı patlamanın ardından ortaya çıkan manzara atom bombası ile vurulan Hiroşima ve Nagazaki'deki yıkımı anımsattı. O görüntüyü köşesinde yorumlayan Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, "Nükleer gücü olan İsrail, ya da bir başka güç, Arap/İslam dünyasına bir mikro nükleer saldırı görüntüsüyle" hafıza şoku yaşatıp “Ayağınızı denk alın" mesajı mı verdi? görüşünü dile getirdi.

Beyrut Limanı'nda meydana gelen ve en az 135 kişinin hayatını kaybettiği patlamaya ilişkin olarak, "O dehşet patlama görüntüsü. O mantar bulutu… Hem de Hiroşima’nın yıldönümüne (6 Ağustos 1945) iki gün kala, 75 yıl sonra, dünyanın benzer bir görüntüyü tekrar izlemek zorunda bırakılması.

Nükleer gücü olan İsrail, ya da bir başka güç, Arap/İslam dünyasına bir mikro nükleer saldırı görüntüsü mü izletti? “Ayağınızı denk alın” mı dendi? Bir hafıza şoku mu sahnelendi. “ABD Japonya’yı nasıl iki nükleer bomba ile teslim almışsa ben de sizi böyle teslim alırım” iması mı bu?" diye yazdı.

İbrahim Karagül, Lübnan'daki patlamaya ilişkin gerçeklerin zamanla anlaşılacağını vurguladığı yazısında, "Beyrut’taki patlama, yeni şeyler öğretiyor: Artık limanlar, havaalanları, lojistik merkezleri, depolar, tahıl stokları, tarım bölgeleri, sivil hayat için stratejik alanlar hedef alınabilir.

Ülkeler, milletler, toplumlar açlıkla cezalandırılabilir. Savaş ya da saldırılar, askeri alandan sivil alanlara kayabilir, yaşam alanları yıkıma uğratılıp milletler çökertilebilir. Her şey yeniden başlıyor. Yeni doğrular, yeni yanlışlar, yeni alışkanlıklar, yeni hesaplaşma şekilleri gibi." ifadelerini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

inquisitive
1 ay önce
zeka fukaralari, bol sicak havadan baska birsey cikmaz agizlarindan, her olaya zevzekce bir aciklama getirip timarhaneye cevirdiler memleketi.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap