SON DAKİKA

Haber > Gündem > HDP barajı geçecek, bunu ben bile görüyorum

HDP barajı geçecek, bunu ben bile görüyorum

14 Nisan 2015 Salı - 11:59

İstanbul 2. Bölge bağımsız milletvekili adayı Metin Şentürk, görme engelini espri konusu yaparak "HDP barajı kesinlikle geçecek, bunu ben bile görebil

‘Görme engeli'ni sık sık ti'ye almasıyla bilinen Metin Şentürk, Cumhuriyet gazetesinden Erk Acarer'e verdiği röportajda 7 Haziran seçimleriyle ilgili çarpıcı bir kehanette bulundu. Barajı geçip geçmeyeceği merak edilen HDP'nin durumunu yorumlayan Şentürk "HDP barajı kesinlikle geçecek. Bunu ben bile görebiliyorum" dedi.

"YARAYA MERHEM OLMAK İSTİYORUM"

Siyasete atılış gerekçesinin de açıklayan Şentürk, "Vekil olursam daha fazla ünlü olma, daha fazla bilinir olma durumum var mı ya da şu andakinden daha fazla para kazanabilir miyim? Eğer amacıma ulaşırsam bazı haklarımı da kaybedeceğim. Meclis'te olursam düğünlerde, derneklerde şarkı söyleyemeyeceğim mesela. 'Vekil, bir tıngırdat da dağıtalım' derlerse ne olur? İşte bu yüzden benim açımdan durum farklı. Ben samimi olarak bir yaraya merhem olmak istiyorum." diyerek neden politikaya dahil olduğunu anlattı.

İşte Şentürk ile yapılan röportajdan bir kesit;

"Altı kardeşim var. Bazı kardeşlerim ve babam da görme engelli. Genetik bir rahatsızlık! Benim ailem küçük bir körler okulu gibiydi. Şaka bir yana; çok sıkıntı çektim, hayat öyle böyle zor olmadı benim için. Engellilerin ve ailelerinin sorunlarını benden iyi anlayan olabilir mi? Türkiye'de çok büyük bir sorun var. Tekerlekli sandalyesiyle kaldırıma çıkamadığı için çöp kamyonu altında kalıp ezilen insanlardan, okula, camiye, parka anne babalarının sırtında giden çocuklardan söz ediyoruz. Aslında bir zihinsel dönüşüm sürecine de ihtiyaç var.

"BEN İŞİME GELENİ GÖRÜRÜM"

Sloganımız 'Görmezden gelme!' Şimdiye kadar engellilerin sorunları görmezden gelindi. Bunu elimden geldiğince değiştirmek istiyorum.

KAMPANYA SLOGANI

On iki ilçede sahaya ineceğiz. Yüze yakın arkadaşımız 50 gün boyunca çalışacak. Her gün, her biri 60 ev gezecek. Bütün sahayı kaplayacağız.

SEÇMENLERE MESAJI

Gençlere seslenirim. İlk oy, ilk aşk gibidir. İlk oyunuzu kendini engelliler için mücadeleye adamış birine verirseniz, ileride kendinizle gurur duyarsınız. Bu sözlerimi siz de görmezden gelmeyin. Yazarsanız sevinirim."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap