SON DAKİKA

Haber > Gündem > HDP adayına büyük şok!

HDP adayına büyük şok!

15 Nisan 2015 Çarşamba - 08:42

HDP’den aday olan Selda Karafazlı Kurşun’u, akrabaları basın açıklaması ile reddettiklerini duyurdular.

Rize’de, Halkların Demokratik Partisi (HDP) 2’nci sıra Milletvekili adayı Selda KarafazlıKurşun'a, akrabası olan bir grup basın toplantısı yaparak tepki gösterdi. Basın toplantısına katılan Ali, Lokman, Harun, Birkan, Yüksel, Akif ve Osman Karafazlı, HDP’den milletvekili adayı olan Selda Karafazlı Kurşun’u bundan böyle akraba olarak kabul etmediklerini açıkladı.

Ali Karafazlı, "Ailemiz üyesi Selda Karafazlı Kurşun, aileye yakışmayacak bir siyasi partide aday oldu. Herkesin farklı siyasi görüşü vardır. Ailemiz geniş olduğu için bizde de farklı görüşte kişiler var. Biz HDP’yi siyasi parti olarak kabul etmiyoruz. Bize
göre terör örgütünün taşeronudur. Ne bizim ailemiz, ne de Rize’de başka aileler bu partiyi kabul etmiyor. Sokağa çıktığımızda bize PKK terör örgütü gözüyle bakılmasını istemiyoruz. Siyasi partilere değil terör örgütüne karşıyız. Ailemizden bu partide aday olan kişiyle beraber değiliz. Kesinlikle bizimle bir bağı kalmamıştır" dedi.LokmanKarafazlı ise, "Karafazlı soy isimli birinin HDP’den aday olması bizi son derece rahatsız etti. Adaylıktan çekil’ diye uyarılarımızı yaptık. Bundan sonra bizim akrabamız değildir. Tek başınalar. Hiçbir Karafazlı onların yanında değildir" ifadelerini kullandı.

BABA NE DİYOR?

7 Haziran seçimlerinde HDP Rize 2. sıra milletvekili adayı olan Selda KarafazlıKurşun’a bazı akrabalarının basın açıklaması yaparak tepki göstermesini değerlendiren baba Gençağa Karafazlı, basın açıklaması yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek, “Selda, çalışmalarını sürdürecek, adaylıktan asla çekilmeyi düşünmüyor” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap