SON DAKİKA

Haber > Gündem > "Fiyatlar çok arttı, vatandaşlarımız sıkıntı içerisine düştü"

"Fiyatlar çok arttı, vatandaşlarımız sıkıntı içerisine düştü"

26 Nisan 2022 Salı - 10:12

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Bahçelievler Kongre Merkezi'ndeki "Geleneksel İftar Programı"nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, dünyadaki enerji fiyatlarında yükselmeye dikkati çekti ve "Fiyatlar çok arttı, vatandaşlarımız sıkıntı içerisine düştü" değerlendirmesi yaptı.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, dünyadaki enerji fiyatlarında yükselmeye dikkati çekti ve "Fiyatlar çok arttı, vatandaşlarımız sıkıntı içerisine düştü" değerlendirmesi yaptı.

Yıldırım, Bahçelievler Kongre Merkezi'ndeki "Geleneksel İftar Programı"nda konuştu.

Buradaki konuşmasında Yıldırım, Ukrayna ile Rusya arasında süren savaşın ekonomiye etkilerine dikkati çekerek, özetle şu ifadeleri kullandı:

Ocak ayında 150 dolar olan doğal gaz, 1500 dolara çıktı, bir ara 3 bine kadar yükseldi. Petrol 55 dolardan çıktı 130 dolarlara. Tabii bunlar tepeden tırnağa her şeyi çok etkiledi ve fiyatları çok arttırdı. Hepimiz, vatandaşlarımız sıkıntı içerisine düştü. Bu Türkiye'ye özgü bir şey değil. Bütün dünyanın içinde olduğu, üstesinden gelemediği küresel bir sorun ama sorun küresel diye kayıtsız kalacak halimiz yok. Eldeki imkanlarla vatandaşımızın sıkıntılarını azaltacak tedbirler de almamız gerekiyor. Tarım ve gıda sektöründe, üretimin her alanında yaşananları Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bütün Hükümetimiz yakından takip ediyor. Tedbirler de tek tek alınıyor. Yirmi yıldır beraberiz, bunlar da geçecek, kışın sonu bahar. Bu sıkıntıları birer birer aşarak geliyoruz. Daha güzel günleri yine birlikte yaşayacağız.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

uA 34-Trabzonlu
3 ay önce
BEN DAVUTOĞLUNU HİÇ SEVMEM BUNU BELIRTELIM KAYPAGIN TEKIDIR TIPKI BÜLENT ARINÇ MELIH GÖKÇEK DİĞER AKPLILER GİBİ AMA SENİ IMA EDEREK SERVETİNE SERVET KATTI GAYRIMEŞRU YOLDAN MEALİNDE BIR ŞEYLER DEDİ BIR CEVABIN YOKMU? CEVAP VEREMEMEN NEDENİYLE BU SOYLENENIN DOĞRU OLDUĞU KUŞKULARI ARTIYOR BINALİ YILDIRIM ADLI ESKİ BAŞBAKAN BILGIN OLSUN!
uA 34-Trabzonlu
3 ay önce
BINALİ EFENDİ E BU FIYAT ARTIŞLARINA ÇÖZÜM BULAMIYORSANIZ NEDEN O KOLTUKLARDA OTURUYORSUNUZ VİCDAN YOKMU SIZDE ? SÜREKLİ SABIR DIYORSUNUZ SABIR DOĞRU ALLAH'IN EMRİDIR AMA HİÇ BIR ŞEY YAPMADAN SABIR OLMAZ ! ÖRNEĞİN ; HİÇ DERS ÇALIŞMAYAN AMA ALLAHTAN İYİ NOT ALMAYI BEKLEYEN ÖĞRENCİYE BENZIYOR İSINIZ SIZIN ! HİÇ BIR ÇÖZÜMÜNÜZ YOK AMA SIRF VATANDAŞ SIZİ ELEŞTİRMESİN DIYE SABIR EDİN DIYOR RTE VE BAHÇELİ BU NASIL OLACAK ? HADİ GETİRIN SANDIĞI KORKMAYIN HESAP VERECEKSİNİZ UTANMAZ ADAMLAR !

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap