SON DAKİKA

Haber > Gündem > Faytoncudan İmamoğlu’na tepki: Sabıkası olanı işe almıyorsunuz

Faytoncudan İmamoğlu’na tepki: Sabıkası olanı işe almıyorsunuz

19 June 2020 Friday - 14:40

Elektrikli faytonların açılışı için Büyükada’ya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu protesto edildi.

Bugün Adalar’da atlı faytonların kaldırılmasıyla birlikte elektrikli araç dönemi törenin başlayacaktı.

Ancak Adalar Kaymakamlığı, İBB’nin elektrikli araçlarla ilgili yaptığı başvuruyu Karayolları Yeterlilik Belgesi özelliği taşımadıkları gerekçesiyle reddetti. Kaymakamlık gerekli belgenin düzenlenmesinin ardından araçların faaliyete geçebileceklerini de belirtti.

Kaymakamlığın reddini Adalar’da öğrenen İmamoğlu’na ise bir grup protesto düzenledi.

Adalar Belediyesi önünde ellerinde ‘Atlar adalarda yaşasın’, ‘Her şey hiç güzel olmadı’ ve ‘Tarih sizi adanın ve atların sonunu getiren başkan olarak hatırlar’ yazılı pankartlar açıldı. 

Bu sırada faytocu olduğunu belirten bir vatandaş, İmamoğlu’na “Ekmeğimiz elimizden alındı, 275 aile burada perişan oldu. Ufak tefek sabıkası olanları da işe almıyorlar. Ben faytonumu istiyorum. Benim 6 çocuğum var. Çocuğumun rızkını istiyorum” dedi.

İmamoğlu, sabıkası olan 14 kişinin işe alınmadığı bilgisini verirken “Diğerleri işe alınıyor” dedi.

Ardından söz konusu faytoncu, “İllegal bir iş var” diye bağırdı.

İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) haberinde isminin Zeynep Alpak olduğu belirtilen bir kişi de "İBB'nin elinde kendi açıkladığı rakamlarla Mart ayında 203 tane at öldü. Çünkü atlar hapsediliyor. Atların hayatının devamını istiyoruz. Atların korunmasını istiyoruz. Otobüs istemiyoruz. Sırf otobüs gelsin diye atlara bakmadılar ve düzeltmediler sistemi. Sistemi kaldırırken atlara ne olacak diye sormuyorlar. Atlar burada 6 aydır hapsediliyor" diye konuştu.
 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap