SON DAKİKA

Haber > Gündem > Fahrettin Koca istifa mı ediyor?

Fahrettin Koca istifa mı ediyor?

01 Mart 2021 Pazartesi - 11:39

Ankara Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a istifasını verdiği fısıltılarıyla çalkalanıyor. Koca'nın çok kısa süre sonra ayrılacağını söyleyenler artıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Pandemi sürecinde ilk zamanlarda kamuoyunda çok olumlu bir izlenim verdi. Zaman zaman Bilim Kurulu, zaman zaman zaman da diğer bakanlarla görüş ayrılığına düşen Bakan Koca çoğunlukla soğukkanlılığını korudu.

Geçen yılın Haziran ayında Süleyman Soylu ile görüş ayrılığına düşen ve istifa ettiği haberleri yoğunlaşan Fahrettin Koca, Erdoğan'ın devreye girmesiyle görevini sürdürdü.

Aşırı kalabalık AKP Kongreleri sırasında sesi çıkmayan, ancak bu durumdan rahatsızlığı bilinen Bakan Koca, Emin Saraç'ın cenazesinde sosyal mesafe kurallarına uyulmadığına ilişkin eleştirilere özür dileyerek karşılık vermişti.

Bu özür nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayındaki önemli bir  kişinin Bakan Koca'ya "Cumhurbaşkanımızın bulunduğu yerde özür dilemek  uygun kaçmadı" diye sitem ettiği öğrenildi.

Fahrettin Koca'nın bu kişiye, zaten istifamı gönderiyorum dediği kaydedildi.

İddiaya göre Koca'nın görevden affı kısa sürede açıklanacak. Koca'nın yerine de Rektör Cevdet Erdöl'ün getirileceği konuşuluyor.

Medyafaresi.com

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

halil
1 ay önce
AKP de istifa etmek yoktur ancak görevden alma vardır
Doğru söz
1 ay önce
Lâfa bakın "Cumhurbaşkanımızın bulunduğu yerde özür dilemek uygun kaçmadı". Adamı nerede ise Peygamber ilân edecekler! Hani Anayasada herkes eşittir!

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap