SON DAKİKA

Haber > Gündem > Eski TÜGVA yöneticisinden canlı yayında ''itiraf'' yağmuru

Eski TÜGVA yöneticisinden canlı yayında ''itiraf'' yağmuru

14 Ekim 2021 Perşembe - 09:23

TÜGVA Eski Yöneticisi Tamer Özsoy, TELE1 canlı yayınına bağlanarak "Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarına sesleniyorum, ilk başta beni sonra tüm sorumluları yargılayın. Bu konunun üzerine gidilmesi lazım” diye konuştu.

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğu iddialarına ilişkin TELE1’den Evren Özalkuş’a konuşan TÜGVA Eski Yöneticisi Tamer Özsoy, şunları kaydetti: “Van’da yöneticilik yaptık. Çok şey gördüm. Onlardan korkmuyoruz. FETÖ’den çok korktuk. Korku iklimi yaşanmasını istemiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarına sesleniyorum, ilk başta beni sonra tüm sorumluları yargılayın. Bu konunun üzerine gidilmesi lazım. TÜGVA’da bir sistem vardı. Bu sisteme üyeler kaydediliyordu. TÜGVA istediği kişinin bilgilerini alıyordu. Bir kayıt tutuluyor. Bunların araştırılması lazım. Ortaya çıkan belgeler buzdağının yüzde biri sadece. Devamı çıktığında ‘Bu da mı olmuş’ diyeceğiz. Asıl büyük problem olan şu, bu tahsis edilen binada yetiştirilen gençlere ne vaatlerde bulunuldu? Burası daha önemli bence. Biliyorsunuz, FETÖ taktiği de böyleydi”

Özsoy sözlerine şöyle devam etti:

“Öğrencilerin orada bulunma sebebi mezun olduklarında kolayca iş bulabilmek. Yarın öbür gün gidecekleri zaman yargılanmamaları için oluşan bir yapıdır. Çok açıkça konuştum. Bundan sonrası gazetecilere ve Türk yargısına düşüyor”

“Bunlar FETÖ taktikleri. Üzerine gidildikçe, kutu açıldığında bazı şeyleri daha yakından göreceğiz”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
1 ay önce
Al işte AKP nin FETÖ vari yapılanması. AKP FETÖ ye aşıktı. Ama bencillik o aşkı yıktı. AKP aynı AKP. Aynı kafa. Çünkü aynı patron yönetiyor. Bu tür yapılanmaları iyi bilirler. Getirisini de. Vazgeçmezler bu yoldan. Onlar yapılanmaya değil, öznesine bakarlar! Bendensen no problem!
Erman
1 ay önce
Vay be itiraf denilince bende bir şey sandım.ne oldu vakıf kayıt tutmuşmuş.Kendisine başvuranın kaydını tutmayacak mı.Yok buraya gelenler iş umuduyla geliyormuş.iş umuduyla chp ye belediyede oy verenler de suça mı bulaştı chp ile.sadece ibb başarısızlıklarını örtmeye çalışıyor.Amaç gündem değiştirmek.Sanki diğer vakıflar kayıt tutmuyor mu.
Neeeee
1 ay önce
Amaç, yoksulluk, fakirlik, hayat pahalılığı, enflasyon, antidemokrasi, tek adam rejimi, devalüasyon, pandemideki basarısızlik, FETÖ-DEVLET , eğitim, kira, Mafya- Devlet, Sadat-Devlet yapilanmalarının gündemden düşürmek mi?

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap