SON DAKİKA

Haber > Gündem > Erdoğan'ın sözleri gündem oldu: Aç kalan filan yok vicdansızlık yapma!

Erdoğan'ın sözleri gündem oldu: Aç kalan filan yok vicdansızlık yapma!

27 Mayıs 2022 Cuma - 18:50

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı törende yaptığı açıklamada "Birileri çıkıp 'aç kaldık' diyor. Vicdansızlık yapma, aç kalan falan yok. " açıklamasında bulundu.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Merkez Ofisi Açılışı ve Ustalara Saygı Ödül Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayat pahalılığıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, şunları söyledi:

“Türkiye’yi büyütme anlayışı üzerine kurulu yeni ekonomi programımızın en büyük güvencesi sizlerin azmi ve gayretidir. Geçtiğimiz 20 yılda nasıl yapılamaz denilen her işi birlikte yapılır hale getirdiysek, her mücadeleyi birlikte zafere ulaştırdıysak inşallah bu hedefi birlikte vasıl olacağız.

Hükümetimizi ilk kurduğumuzda bu ülke 1994 ve 2001 krizlerinin ağır yükü altında ayakta durmakta zorlanıyordu. Altyapı eksikliklerimiz ve reel ekonominin siyasi istikrarsızlığın, darbe, vesayet ve akıl dışı baskılarla sürekli tökezleyen yapısı sebebiyle geleceği kestiremiyorduk.

Önce istikrar ve güven iklimini tesis ettik. İş dünyamız bir anda adeta şaha kalktı. İlk önemli adımlar olarak bir Marmaray’ın yapılışı rastgele bir olay değildi. Bütün engellemelere rağmen, her türlü takozu koymalarına rağmen bizim için olmaz denilen Marmaray’ı denizin altından girip denizin altından çıkmak suretiyle milletimizin hizmetine sunduk.

Avrasya’ya da aynı şekilde milletimize, güzel İstanbul’umuza kazandırdık. Yetmedi Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de, Şehitler, Fatih Sultan ve ardından Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü bitirmek üzere milletimizin istifadesine sunduk. Onunla da kalmadık Osmangazi Köprüsü’nü bitirerek hizmete sunduk.

“AÇ KALAN FALAN YOK”

Birileri çıkıp ‘aç kaldık’ diyor. Vicdansızlık yapma, aç kalan falan yok. Yeter ki dürüst, samimi ol. Şu anda yapmış olduğumuz zamlarla, parasal düzenlemelerle vatandaşımızın bu imkanlarını da nereden nereye getirdiğimiz ortada.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
1 ay önce
Evet insan yerine koyduğun güruh içinde aç olan yok. Çalanlar aç olamaz. Aç olan millet.
HAYIR
1 ay önce
HADİ DİYELİM ÖYLE BAZI HAKSIZLIKLAR DA YAPILIYOR BİR ARKADAŞIMIN ÇOCUĞU ÜSTELİK DA YILLARIM MEMURUN OĞLU KPSS DEN 93 PUAN ALIYOR KAMUYA GİREMİYOR ELENİYOR 65 PUANLA YANDAŞ ÇOCUĞU YERLEŞTİ DİYORLAR BENİM ZORUMA GİTTİ İNSAN AZ YER OLABİLİR AMA BÖYLE ŞEY DE MÜSLÜMANLIĞA SIĞMAZ DA NEYSE NORMAL İŞDEĞİL VEBALİ BÜYÜK OLMALI ALLAHIMBU GİBİ HAKSIZLIKLARDAN KORU TAM BİR CEHHENEMİ İŞARET EDİYOR.
Haci Bumbala
1 ay önce
Manda yogurdu,Kabe Hurmasi,Anzer Bali.Oh Buzdolabin dolu. Sarayindan cik,Milletin icine gir.Mahvettin ortaligi!verdik kardeşimize yetkiyi kandırdın bizi.Kendi cevrenin zengin ettin ,bizler sürünüyoruz.
Cevdet
1 ay önce
Manda Yogurtu ile Kestane Bali yiyin yeter ne agliyorsunuz Nankörler..
Ahmet
1 ay önce
20 yılda Ülkemizi kabile devleti yaptın.
Doğru söz
1 ay önce
21. Yüzyılda 20 yılımızı çaldın. Bizi geri götürdün. En büyük ekonomiler liginde bizi küme düşürttün. Cumhuriyetin 100. Yılinda artık G20 de olmıyacağız. Cehalete için senin cevabın hazır: dış güçler diyeceksin. Düş miletin yakasından...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap