SON DAKİKA

Haber > Gündem > Erdoğan mı muhalefet adayı mı? Son seçim anketinde net olarak çıktı

Erdoğan mı muhalefet adayı mı? Son seçim anketinde net olarak çıktı

25 Mayıs 2022 Çarşamba - 07:05

Son yapılan seçim anketinde oldukça kritik bir soru soruldu. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan mı, muhalefetin adayı mı? sorusu sorulurken net bir sonuç ortaya çıktı.

Yöneylem Araştırma tarafından 27 değişik ilde 2.400 kişi ile 12 -15 mayıs tarihleri arasında yapılan son seçim anketinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefet karşısında hiç şansının olmadığı bir kez daha ortaya çıktı.

Erdoğan’ın açık ara kaybettiği seçim anketinde vatandaşa “Önümüzdeki Pazar Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılacak olsa Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mı muhalefet adayına mı oy verirsiniz?” sorusu soruldu.

ERDOĞAN AÇIK ARA KAYBEDİYOR

Yöneylem’in gerçekleştirdiği Türkiye Siyaset Paneli Mayıs 2022 araştırmasına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefetin oldukça gerisinde kaldığı gözlemlendi. Ankete göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde destek verenlerin oranı yüzde 34.0 oranında kalırken muhalefet adayına oy veririm diyenlerin oy oranı yüzde 50’nin de üzerine çıktı.

Muhalefetin adayının oy oranı Erdoğan’a oy vereceğini söyleyenlerin oy oranında yüzde 17,8 oranında yüksek yani yüzde 51.8 olarak ölçümlendi. Aynı ankette oy kararsızların ve oy kullanmayı düşünmediğini söyleyenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar azdı. Vatandaşların yüzde 7,4’ü oy kullanmayacağını ifade ederken, kararsızların oranı ise 6,8 olarak görüldü.

Beğendim
10
Sevdim
5
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

ben
1 ay önce
Cılız aday Kılıçdaroğlu'nun yandaş toplama çırpınışları! Muhalifler hep bir ağızdan "kazanamaz" deyince ucuz siyasete girişti
55
1 ay önce
alevi kılıçtar kazanamaz..mansur kazanır
HALİL İBRAHİM KESKİN
1 ay önce
oğlum diyorum alınma sakın "DOĞRU SÖZ" NİKLİ ZATI MUHTEREM. ALGI KİMLERİN İŞİ SEN DAHA İYİ BİLİYORSUN TORUNUMA SÜT ALAMIYORUM DİYİP ÇİLİNGİR SOFRASI KURAN HANIM TEYZEYİMİ SAYSAM EN SON Kİ CHP MİTİNGİNDE ÇIKIP YIRTIK TERLİK GÖSTERİP RUSLARLA ALEM YAPAN AĞABEYİYİ KONUŞTURANLAR MI DESEM, ADANADA ÇİFTÇİ DİYE MİLLETE YUTTURMAYA ÇALIŞTIKLARI AMA SONRADAN ÇIKIP İTİRAF EDEN VATANDAŞI MI DESEM KİMMİŞ ALGICI.
şlpazarlı rizeli türkiyeli
1 ay önce
son seçim anketi ak parti %52 MHP %18 CHP %17 HDP %7 Diğerleri %6 bizler paralı anketçi değiliz vatandaşın gönlünden çıkan sonuç.
Murat
1 ay önce
Çok gülünç olmayı becerebildin
Tesbit
1 ay önce
Kılıcdaroglu çıkarsa kaybetme şansı yok
yeşilyurtlu
1 ay önce
Reis kazanır...
Murat
1 ay önce
Halktan kopmayacaksın işte,koparsan ve yaşamın sadece sarayla sınırlıysa işte biyle hazin bir farkla yenileceksin. O kadar uyardık,MHP ile bir olma bitersin diye ama dinletemedik sanırım
HALİL İBRAHİM KESKİN
1 ay önce
evinin önü eruk olu da bile yeruk siz algıya devam edin seçim sonrası erdoğan kazandığında gazetenizin önünde davul zurna çaldırıp horon oynayacağum
Doğru söz
1 ay önce
Algı senin işin Halil Ibrahim Keskin. Sen trollükten maaş alıyorsun. O maaş milletin parasi ve senin zehir zıkkımın olsun! Amin..

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap