SON DAKİKA

Haber > Gündem > En zor görev onların!

En zor görev onların!

29 Mayıs 2016 Pazar - 13:51

Operasyonların sürdüğü Doğu ve Güneydoğu'da PKK tarafından tuzaklanan bombalar, bomba imha uzmanı güvenlik güçleri tarafından etkisiz kılınıyor.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 13 Mart'taki sokağa çıkma yasağıyla başlatılan ve 20 Nisan'da tamamlanan "Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" sonrasında güvenlik güçlerinin arama tarama çalışmaları sürüyor.

Mezarlık, Eski Kışla, Yeşildere, Yeni, Güngör, Esentepe, Dize, Cumhuriyet ve Orman mahallelerinde 200 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda 218 barikat kaldırıldı, 137 çukur kapatıldı.

ÖNCE "CAN" DEDİLER

Operasyon sırasında omuzlarına büyük sorumluluk yüklenen bomba imha uzmanları da görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştı. Bomba uzmanları, teröristlerce barikat, çukur, yol ve binalar ile evlerde kapı, pencere, dolap, ev eşyaları, kiriş, kolon ve harekete duyarlı lambalara tuzaklanan 300'ü aşkın patlayıcı düzeneğine özel kıyafetleriyle dikkatli şekilde müdahalede bulundu.

ONLAR "GİZLİ KAHRAMAN"

En küçük hatanın faciayla sonuçlanabileceği bilinciyle hareket eden uzmanlar, arkadaşlarının canlarını, kendi canlarından kıymetli tutarak, terör örgütü mensuplarının tuzaklarını etkisiz hale getirdi. Oldukça titiz hareket ederek terör örgütü mensuplarının bombalı tuzaklarını ortadan kaldıran "gizli kahramanlar", operasyon birliklerinin ilerlemesi için alan açtı.

"SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR"

Bomba imha uzmanı S.A, AA muhabirine, ellerinden geleni en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Asker ve polisin uyum içinde, birlikte hareket ettiğini belirten S.A, "Sadece bizim değil, ekip arkadaşlarımızın canı da bizim için önemlidir. Operasyon birliklerinin ilerlemesi için tespit edilen bombalı tuzakları etkisiz hale getirmeye çalıştık. Bomba düzeneğine müdahale ederken tabii ki ailemiz ve tüm sevdiklerimiz aklımızdan geçiyor ancak biz 'söz konusu vatan ise gerisi teferruattır' bilinciyle hareket ettik" diye konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap