SON DAKİKA

Haber > Gündem > Ekrem İmamoğlu: ''İsrafı kamuoyuyla paylaşacağız''

Ekrem İmamoğlu: ''İsrafı kamuoyuyla paylaşacağız''

30 June 2019 Sunday - 10:14

Mülteciler konusunda çalışma yapılacağını belirten İmamoğlu, tasarruf için alınacak önlemleri de anlattı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk görev gününde yabancı basın mensuplarıyla bir araya geldi.

İmamoğlu burada, İBB'de israfı engelleme ile ilgili yoğun çalışma yapacaklarının mesajını verdi.

"TASARRUFLA HİZMET ÜRETEN BİR ANLAYIŞ"

İmamoğlu konuyla ilgili olarak, "Sorgusuz sualsiz harcamaların önlendiği, lüksten şatafattan uzak, tasarrufla insanına hizmet üreten bir anlayışı hakim kılacağız. İsrafın ispatlarını kamuoyuyla paylaşmayı vazife edineceğiz. Böyle bir dönemi yaşatmak Türkiye adına da büyük bir kazanım olacaktır." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu basın toplantısında, İstanbul'da öncelikle trafik, doğal afetler, kent yoksulluğu ve mültecileri öncelikli tutacağını söyledi.

MÜLTECİLER KONUSUNDA ÇALIŞMA YAPILACAK

İstanbul'daki Suriyeli mülteciler konusunda aktif çalışmalar yapacaklarını belirten İmamoğlu, bu konu ile ilgili ulusal politika oluşturulması gerektiğini ifade etti.

İBB Başkanı, seçim kampanyasında değindiği gibi mültecilerin ülkelerine geri dönmesi konusunda işbirliği yapılacağını söyledi.

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE UZLAŞACAĞIM"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile uzlaşarak güzel işler yapabileceğini söyleyen İmamoğlu, İBB bünyesindeki borçların yapılandırılacağını ve kaynak arayışına girebileceklerini belirtip belediyenin liyakat esas alınarak yönetileceğini ifade etti.

"ENGELLERİ AŞACAĞIZ"

İmamoğlu'na Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ordu'daki vali krizinin ardından kendisi hakkındaki "Yargının vereceği karar önünü kesebilir" açıklaması hatırlatıldı.
İmamoğlu o sözlerle ilgili ise şöyle konuştu:

"Yargının ihtimallerini Cumhurbaşkanı ortaya koymaz ama ne yazık ki Türkiye'de siyasetin yargıya da müdahale ettiğini görüyoruz. Dilerim böyle şeyler olmaz ama yolumuzun sakin bir yol olmadığını biliyoruz. Engeller olacak, hepsini aşmaya konsantreyiz, sıkıntımız olacağını düşünmüyorum."
Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap