SON DAKİKA

Haber > Gündem > DSÖ'den korkutan açıklama: ''En büyük tehlike koronavirüs değil''

DSÖ'den korkutan açıklama: ''En büyük tehlike koronavirüs değil''

11 July 2020 Saturday - 12:10

Dünya genelinde şu ana kadar 12 milyon 630 bin 872 yeni tip Coronavirus vakası görüldü ve 550 binden fazla insan hayatını kayberken, Dünya Sağlık Örgütü "Karşı karşıya olduğumuz en büyük tehlike koronavirus değil" açıklamasını yaptı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Sekreteri Tedros Adhanom Ghebreyesus, Coronavirüs pandemisi günlerinde bir liderin öne çıkmamasından ve toplumlar arası iş birliğinin yeterli seviyede sağlanamamasından yakındı.

Cenevre'de bir basın toplantısı düzenleyen Ghebreyesus, "Dostlarım, şunu unutmayın; bugün karşı karşıya olduğumuz en büyük tehdit virüs değildir. Asıl tehdit, ulusal ve küresel seviyelerde lidersizlik ve ayrışmalardır" diye konuştu.

Sesi titreyen Ghebreyesus, "Bu trajedi bir çok arkadaşımızı kaybetmemize sebep oluyor. Çok fazla insan öldü. Bu pandemiyi bölünmüş bir dünya olarak yenemeyiz" dedi.

"Toplumlardaki çatlakların virüsün avantajına olduğunu" ifade eden WHO Genel Sekreteri, Coronavirus'ü ortak düşman olarak nitelendirdi

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap