SON DAKİKA

Haber > Gündem > Dönmez'den yüksek faturalara çözüm önerisi: Evi daha az ısıtın

Dönmez'den yüksek faturalara çözüm önerisi: Evi daha az ısıtın

03 Kasım 2021 Çarşamba - 13:47

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, faturaları düşürmek için öneride bulundu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, evin bir derece daha düşük ısıtılmasının faturaya yüzde 7 etkisi olacağına dikkat çekti ve "Bunu 7'den 70'e herkesin yapması gereken, adeta bir vatandaşlık görevi olduğunu düşünüyoruz." dedi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez doğal gaz, elektrik ve akaryakıta gelen zamlar için 'tasarruf' tavsiyesinde bulundu. Vatandaşa evlerini daha az ısıtmaları tavsiyesi veren Bakan Dönmez, 1 derecelik sıcaklık değişikliğinin faturayı yüzde 7 düşüreceğini söyledi.

"BUNU 7'DEN 70'E HERKESİN YAPMASI GEREKİYOR"

Dönmez, "Daha çok kullananların biraz daha tasarrufa riayet etmesini istiyoruz. Evlerimizde özellikle 1 derecelik sıcaklık değişikliği, yani 23 yerine 22 derecede evinizi ısıtmanın aylık faturanıza etkisi yüzde 7 olur. Yazın da eğer klimayla soğutuyorsanız, 18 derecede soğutacağınıza 19 derecede soğutmuş olsanız yüzde 7 faturanıza katkı var. Bunu 7'den 70'e herkesin yapması gereken, adeta bir vatandaşlık görevi olduğunu düşünüyoruz. Hem bu kaynaklarda dışa bağımlıyız hem de gereksiz yere bu enerjiyi üretebilmek için kaynak tüketiyoruz" dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap