SON DAKİKA

Haber > Gündem > Dolar kuruna ''Berat Albayrak operasyonu'' deyip, ekonomi politikasının çökeceği tarihi açıkladı

Dolar kuruna ''Berat Albayrak operasyonu'' deyip, ekonomi politikasının çökeceği tarihi açıkladı

18 Ocak 2022 Salı - 10:03

Ekonomist Atilla Yeşilada AK Parti hükümetinin ekonomi politikasını değerlendirirken, dolara "Berat Albayrak tarzı" müdahale yapıldığını belirterek "yeni ekonomi modelinin çökeceği tarih" ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, ülke ekonomisinin son durumu hakkında yeni bir video yayınladı. Ekonomist Yeşilada, hükümetin ekonomi politikasını ponzi sistemine benzetirken, hükümetin yeni ekonomi modelinin Mart ayında çökeceğini açıkladı.

"YENİ MEVDUAT SİSTEMİ BAŞARISIZ OLACAK"

Ekonomist Yeşilada, kur garantili TL mevduat sisteminin başarısız olacağına vurgu yaptı. Enflasyon yükselince vatandaşların mevduatlarını bankalardan çekeceğini ileri sürdü. 

"BERAT ALBAYRAK TARZI MÜDAHALE"

Yeşilada ekonomi yönetiminde Berat Albayrak döneminde başlayan para satarak döviz baskılama sisteminin tekrar başladığına dikkat çekti. Ancak bu yöntemin oldukça zararlı olduğunu ve bu durumun ülkenin döviz kaynaklarını erittiğine vurgu yaptı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Adalet
4 ay önce
Sahi ekonomi ne oldu ?avrupa bizi kıskanıyor herhalde !
ahmet ok
4 ay önce
4 Ocakta da ekonomi patlayacaktı çok bilmiş Atilla efendiye göre.Ne oldu?
fidans
4 ay önce
Sence patlamadı mı?

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap