SON DAKİKA

Haber > Gündem > Diyanet çalışanlarının maaşına faiz düzenlemesi

Diyanet çalışanlarının maaşına faiz düzenlemesi

18 June 2020 Thursday - 16:33

Diyanet İşleri Başkanlığı, personellerinin maaşlarını faizsiz finans kurumları aracılığıyla ödemeye başladı.

Türkiye'de uzun süredir tartışmalara neden olan "faiz" konusu yeniden gündeme geldi.

Her fırsatta faizin haram olduğunu belirten Diyanet'in yeni açıklaması, yine uzun süre tartışılacağa benziyor...

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet bünyesinde çalışanların maaşlarının ödenmesinde yeni bir karar alındığını duyurdu.

FAİZSİZ FİNANS KURULUŞU

Erbaş, bugün sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda,  Diyanet İşleri Başkanlığı'nda çalışanların maaşının, faize bulaşmaması için tedbirler alındığını açıklayarak "İslamın haram kıldığı ve haksız kazanca yol açarak büyük bir sömürü aracı olan faizle mücadele noktasında, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak personelimizin maaşlarını faizsiz finans kurumları aracılığıyla ödemeye başladık. Ülkemize, milletimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

HAKSES
7 ay önce
SAYİN BAŞKAN FAİZ HARAM OĞLU HARAMDIR.KREDİYLE EVE ALMAK İÇİN BANKADAN KREDİ ALMAK DA FAİZLİ OLDUĞUNDAN HARAM OĞLU HARAMDIR. YANI PİSLİKTİR.FAİZ PARASI İLE WC BİLE YAPILMAZ. KESİN VE NET .PAHALILIK AYRI BİR ŞEYDİR.LÜTFEN KARIŞTIR MAYINIZ..KATILIM BANKALARI EVET .SİZLERİN KESİN BİR DİLLE BANKALARDAN KREDİ ALMANIN KESİN HARAM OLDUĞUNU SÖYLEMENİZ ŞART TIR.MEVLAMIZIN EMRİDİR. FAİZ OLDUĞU MÜDDETÇE DÜZELMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR.ALLAH (C.c9 YASAKLADIĞI BİR ŞEYİ KENARIN DAN KIYISINDA OLUR VERMEK İNKARA GİRER BENDEN SÖYLEMESİ.FAİZ YOK.ASLA.
faiz ve enflasyon
7 ay önce
sen ülkende faizi sıfırla enflasyonu sıfırla ondan sonra konuş . bu ancak kendi kendini kandırmaktır. 1 $ yada 1 £ 7 tl yada 8 tl arasında siz neyin dalgasın dasınız. keşke faiz ve enflasyon ülkemiz de sıfır olsa o zaman maaşlar faiz illetinden kurtulmuş olur.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap