SON DAKİKA

Haber > Gündem > Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Akkuyu Nükleer Santrali'ne ziyaret!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Akkuyu Nükleer Santrali'ne ziyaret!

06 Ağustos 2022 Cumartesi - 15:09

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son günlerde tartışılan Akkuyu Nükleer Santrali'ni ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IC İçtaş'ın projeden dışlanmasıyla tartışmalara neden olan Akkuyu Nükleer Santrali'ni ziyaret edecek. Enerji kaynakları, Erdoğan'ın gelecek hafta santrali ziyaret etmesinin beklendiğini, bin 2000 megavatlık ilk ünitesi 29 Ekim 2023'e yetişmesi hedeflenen santralde çalışmaları yerinde göreceğini söyledi. 

Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le gerçekleştirdiği kritik zirve sonrasında Ankara'da enerji kulisleri hareketlendi. Kulislere göre Erdoğan ile Putin görüşmesinde, Akkuyu Nükleer Santrali de konuşuldu. Türkiye, 4 bin 800 megavatlık santralin ilk ünitesinin Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü kuruluş yıl dönümünde devreye alınmasını istiyor. Türkiye, bu konudaki talebini her fırsatta Rusya'ya iletiyor. 

ERDOĞAN SAHAYI İNCELEYECEK

Enerji kaynakları, IC İçtaş'ın nükleer santral projesinden dışlanmasının pek çok tartışmaya yol açtığını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelecek hafta santrali ziyaret etmesinin beklendiğini söyledi. Kaynaklar, “IC İçtaş, projeden çıktı. Ancak, sahada 4 ünitenin dördünde de çalışmalar aralıksız devam ediyor. Herhangi bir aksama yok. Bin 2000 megavatlık ilk ünitenin 29 Ekim 2023'e yetişmesi için yoğun mesai veriliyor” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap