SON DAKİKA

Haber > Gündem > Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ziya Selçuk'un yerine o ismi düşünüyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ziya Selçuk'un yerine o ismi düşünüyor!

03 Ağustos 2021 Salı - 11:37

Gazeteci Barış Terkoğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın istifa eden Ziya Selçuk'un yerine Milli Eğitim Bakanlığı'na Yekta Saraç’ı düşündüğünü iddia etti.

Gazeteci Barış Terkoğlu, bugünkü yazısında Yekta Saraç’ı ele aldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın istifa eden Ziya Selçuk'un yerine Milli Eğitim Bakanlığı için Yekta Saraç’ı düşündüğünü iddia eden Gazeteci Barış Terkoğlu, "Yekta Saraç’ın adı zaman zaman Milli Eğitim Bakanı olarak geçiyordu. Bakan Ziya Selçuk’un 'gitti gidiyor' süreci de bu söylentileri artırıyordu. AKP’nin 'yıldızlı kadro sıkıntısı' da bu koltuğa oturabilecek isimlerin sayısını bir elin parmakları kadar haline getiriyordu. Kulislere göre, yardımcılarıyla birlikte istifa ettiği artık duyulan, yakın çevresine de istifa ettiğini söyleyen Ziya Selçuk’un yerine Yekta Saraç adı yeniden akla geldi." değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan Gazeteci Barış Terkoğlu, Yekta Saraç’ın  Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevine atamasının buna engel olabileceğini ifade etti.

İşte, Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu'nun dikkat çeken o yazısı:

"Nihayetinde bu süreç Saraç için de iyi olmadı. Saraç “süreci yönetememekle”, “Boğaziçi’nde sessiz kalmakla” suçlandı. Tüm hadiseler yan yana gelince Saraç’ın göreve devam etmemesine karar verildi. Marmara Üniversitesi’nde Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen, üniversitenin yeni kampusuna bile “ Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi” adını veren Rektör Erol Özvar, şartlar zorlanarak bu koltuğa oturtuldu. 16 yıllık YÖK mensubu bir anda gitti. Birkaç saatte, “daha Erdoğancı” bir rektör, rüzgâr gibi YÖK Başkanı oldu. Aslında Özvar’ın atanma karmaşasının ardında anlattığım sancı vardı.

Bu arada…

Yekta Saraç’ın adı zaman zaman Milli Eğitim Bakanı olarak geçiyordu. Bakan Ziya Selçuk’un “gitti gidiyor” süreci de bu söylentileri artırıyordu. AKP’nin “yıldızlı kadro sıkıntısı” da bu koltuğa oturabilecek isimlerin sayısını bir elin parmakları kadar haline getiriyordu. Kulislere göre, yardımcılarıyla birlikte istifa ettiği artık duyulan, yakın çevresine de istifa ettiğini söyleyen Ziya Selçuk’un yerine Yekta Saraç adı yeniden akla geldi. Ama Erdoğan’ın, Saraç’ı adı güzel ama sembolik Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevine ataması bu işi zorlaştırmış görünüyor. Tabii ki herkesin her şey olabildiği sistemde, olmaz olmaz."

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Mert
5 ay önce
Sistem yoksa kimin geldiğinin hiç bir önemi yok. Ziya Selçuk saygılı ve kariyerli bir bakanımız, ama eğitim ve öğretmen sorunlarına çözüm olamadı. Verilen sözlerin çoğu tutulma dı.Ben hiç bir şey beklemiyorum bu yapıdan maalesef, isim değişir sadece.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap