SON DAKİKA

Haber > Gündem > CHP'ye mazot eleştirisi

CHP'ye mazot eleştirisi

03 Ekim 2015 Cumartesi - 15:03

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim bildirgesinde mazotun fiyatını 1 lira 50 kuruştan 1 lira 80 kuruşa çıkarmasını eleşti

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Çevre Yolu Honaz Tüneli’nde incelemelerde bulundu. İnşaat alanında bir süre gezen Bakan Zeybecki’ye Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Honaz Kaymakamı Turgut Gülen, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda daire müdürü katıldı. Öğle yemeğini de şantiye alanında kurulan alanda yiyen Bakan Zeybekci işçilerle de sohbet etti. 116 milyon TL’ye malolacak ve İzmir ile Antalya yolunu birbirine bağlayacak olan tünelin 2017’nin sonunda biteceği kaydedildi.

CHP’NİN MAZOT VAADİNE ZAM YAPMASI SAMİMİYETSİZLİK

Gezi sırasında gündeme ilişkin soruları da cevaplayan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, CHP’yi eleştirdi. Zeybekci, ‘’Bir partinin ağırlığı olması lazım. Siyasi partilerin seçim bildirgelerini ben inceliyorum. 7 Haziran seçimlerinde CHP’nin çiftçiye mazotu 1 lira 50 kuruşa verme vaadi vardı. Haziran ayında mazot 4 lira 10 kuruştu. Şimdi ise 3 lira 90 kuruş. Yüzde 5 oranında bir ucuzlama olmuş. CHP’nin çiftçiye vereceği mazot fiyatı ise 1 lira 80 kuruşa çıktı. Yüzde 20 zam geldi. İkisinden biri yanlış. Burada söz konusu olan şey samimiyetsizlik. İnsanları ciddiye almıyorlar. İnsanların seçim dönemlerinde zayıf olduğu alanlarla ilgili zafiyetleri suistimal ediyorlar. Biz AK Parti hükümeti olarak gerekli bir çok destek veriyoruz. Ben CHP’nin seçim bildirgesindeki ekonomi kısmını siyaset açısından şanssızlık olarak görüyorum’’ dedi.

DIŞ TİCARET DENGESİNDE TARİHİ BİR YERE GİDİYORUZ

Yıl sonu ihracat ve ithalat rakamları ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Bakan Zeybekci, ‘’Biz ihracattaki düşüşü minimize etmek, ithalattaki düşmeyi de maksimum seviyeye çıkarmak istiyoruz. Eylül ayı itibariyle ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 75’i geçti. Dış ticarette tarihi bir zirveye yani dengeye doğru gidiyoruz. Bu ülkemiz açısından son derece önemlidir. Bizim öngörülerimiz sürekli doğru çıktı. Yılsonu ihracatımızda geçen seneye göre yüzde 6-7 aralığında bir düşüş bekliyoruz. İthalatta da yüzde 17 civarında bir düşme öngörmekteyiz. Biz bunun başarı olduğunu düşünüyoruz’’diye konuştu.

TÜRK EKONOMİSİ İNSANLARI ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDECEK

Türk ekonomisinin kesinlikle kırılgan olmadığını ve iyi durumda olduğunun altını çizen Bakan Zeybekci sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Bazıları Türk ekonomisinin şaşırtıcı bir şekilde direnç gösterdiğini söylüyor ki bu onların ne kadar Türk ekonomisinden ayrı olduğu gösteriyor. Onlar şaşırmaya devam edecek. Dostlarımız da kötü niyetli olanlar da şaşırmaya devam edecektir.’’Bakan Zeybekci ayrıca Ahmet Hakan’a darp edenlerin AK Partili olmaları durumunda hemen partinde atılması gerektiğini belirterek, AK Parti’nin bu tarz olaylarla işi olmayacağını söyledi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap