SON DAKİKA

Haber > Gündem > CHP ve İYİ Parti’den öğretmen ve memurları sevindirecek teklifler

CHP ve İYİ Parti’den öğretmen ve memurları sevindirecek teklifler

29 October 2019 Tuesday - 17:50

İYİ Parti ve CHP, memurlar ve öğretmenler için iki kanun teklifi hazırladı. İYİ Parti, 24 Kasım’da öğretmenlere birer maaş ikramiye verilmesini talep ederken, CHP ise memurlara her ay yiyecek ve yakacak yardımı yapılması için kanun teklifi verdi.

CHP ve İyi Parti, kabul edilmesi halinde memur ve öğretmenleri sevindirecek iki kanun teklifi hazırladı. Kanun teklifi ile memurlara aylık yiyecek ve yakacak yardımı yapılması, 24 Kasım'da ise öğretmenlere birer maaş ikramiye verilmesi isteniyor.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda memurların yiyecek yardımından yararlanacakları hükmünün bulunduğunu ancak bu yardımın bir kurala bağlanmadığını söyledi.

Kanun teklifiyle, 1500 gösterge rakamının memur maaş katsayısı ile çarpımından bulunacak miktarda aylık yiyecek yardımı yapılması istendi. Bu rakam bugün için 207 lira, 2020’de ise 216 lira olarak hesaplanıyor. Kanun teklifi ile memurlara kış aylarında dört ay boyunca 207’şer lira yakacak yardımı verilmesi de öngörülüyor.

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok da her yıl 24 Kasım Günü öğretmenlere birer maaş ikramiye verilmesini istedi. Ok, “2010 yılında yapılan 18. Milli Eğitim Şurası’nda bu yönde karar alındı. Ancak dokuz yıldır hayata geçirilmedi” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

oflee
1 yıl önce
ne güzel 24 kasımda öğretmene 30 ağustosta askere verilsin sanki lebi derya hazinemiz var.öğretmen ne için ikramiye alacak.asker gibi polis gibi savaşıyormu

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap