SON DAKİKA

Haber > Gündem > CHP elektriğe yapılan fahiş zammı yargıya taşıdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, elektriğe yapılan fahiş zammı yargıya taşıdı.

Türkiye’de yüksek döviz kuru ve yüksek enflasyon nedeniyle üst üste gelen zamlar hayatı idame ettirmeyi zorlaştırıyor. Son olarak elektriğe yapılan fahiş zam oranı çok büyük tepki çekti. CHP, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından elektriğe yapılan yüzde 127 zam oranını yargıya taşıdı.

EPDK'nin elektrik zamlarını "kabul edilemez" olarak niteleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, EPDK kararının iptal edilmesi ve yürütmesinin hemen durdurulması talebi ile Danıştay'da dava açtıklarını duyurdu.

Akın, "Cumhuriyet tarihinin en büyük zammına dönüşen EPDK kararının iptal edilmesi ve yürütmesinin hemen durdurulması talebi ile Danıştay'da dava açtık. Yeni yılın ilk gününde bütün vatandaşlarımızı mağdur eden, hayat pahalılığı karşısında yalnız bırakan, elektriğe yapılan hukuksuz zamlara Türk yargısının hukuksal zeminde izin vermeyeceğine inanıyorum. Kademeli tarife adı altında elektrikte tarihin en büyük zammını yaptılar. 'Kademeli tarife bir sosyal tarife olmalıdır' diye söyledik. Kanun çıktı, peki EPDK ne yaptı? Kademeli tarifeyi kademeli zamma dönüştürdüler. Elektrik faturalarına yüzde 127'ye varan fahiş zam yapıldı. Bu fahiş zam asla kabul edilemez" ifadelerini kullandı..

Akın ayrıca zamların geri çekilmesini isteyerek, "Bu haksızlığı, hukuksuzluğu, adaletsizliği yargıya taşıdık. Danıştay'a açtığımız davanın dilekçesi burada. Başvurumuzu yaptık. Bunun yerine gelmesini, indirim olarak vatandaşlarımıza hukuksuzluktan kurtularak yansımasını bekliyoruz" diye konuştu

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

uA 34-Trabzonlu
4 ay önce
ELEKTRİK ZAMMI VATANDAŞI HİÇ MEMNUN ETMEDİ İSTERSELER ANKET YAPSINLAR ! GELELİM DİĞER SIKINTILI KONU ; DOĞALGAZ ZAMMINA ! HADİ İSTANBUL GİBİ YERLER KIŞ DIŞINDA DİĞER 3 MEVSİMDE SICAK MEMLEKET YANİ 3 MEVSİMDE DOĞALGAZ YAKILMAZ AMA ERZURUM KARS ARDAHAN SİVAS GİBİ YILIN 6-7 AYI KIŞ OLAN YERDEKİ ADAMLAR NE YAPACAK İKTİDARDAKİ ZAMCI TUZU KURULAR CEVAP VERİN ! İSTANBULDA BİLE 600 TL DEN AŞAĞI FATURA GELMİYOR KIŞIN EN KISIKTA YAKTIĞIN HALDE ! BU EKONOMİK PAHALILIK HER ŞEYE ZAMDAN HALKIN YÜZDE 90 I RAHATSIZ İKTİDAR PARTİSİ !
uA 34-Trabzonlu
4 ay önce
İKTİDAR EKONOMİK PAHALILIĞI ZAMLARLA DAHADA DERİNLEŞTİREREK ADETA ARTIK SEÇİM KAYBETMEK İÇİN GÜN SAYIYOR ! MUHALEFETTE VATANDAŞI DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN DEĞİL SEÇİM KAZANMAK İÇİN HAMLELER YAPIYOR BUNA ! GELELİM VATANDAŞLARIN DURUMUNA: ELEKTRİK,DOĞALGAZ,SU, GIDA,GİYİM ,AKARYAKIT BU 6 SEKTÖR EN TEMEL ZORUNLU İHTİYAÇ KONUMUNDA VE VATANDAŞ SÜREKLİ GELEN ZAMLARDAN DOLAYI BIKKIN DURUMDA ERKEN SEÇİM İSTEMEYE BAŞLADI ARTIK VATANDAŞ! YANİ PAHALILIK ARTIK BEZDİRDİ TÜRK HALKINI ! ÖRNEK VERECEK OLURSAK; BİR KOT PANTOLON EN KÖTÜSÜ 150 TL DEN BAŞLIYOR! BAŞKA SÖZ YOK

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap