SON DAKİKA

Haber > Gündem > Bu da ''Bana niye oy vermedin'' dayağı! Bayıltana kadar dövdüler

Bu da ''Bana niye oy vermedin'' dayağı! Bayıltana kadar dövdüler

06 Ağustos 2019 Salı - 18:05

Mardin'in Artuklu ilçesinde yaşayan Rıfat D. ve engelli kızının, 31 Mart yerel seçimlerinde muhtar adayı olan akrabaları tarafından darp edildiği iddia edildi.

Artuklu ilçesine bağlı Gül Mahallesi’nde 31 Mart yerel seçimlerinde akraba olan iki aday yarıştı. Rıfat D. ve ailesi Emrah D.’yi destekleyerek muhtar seçilmelerine katkıda bulundu. Bu süre zarfında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı mahallede, geçtiğimiz günlerde diğer muhtar adayı olan M.Ş.D. ve 8 kişinin, Rıfat D. ve ailesine saldırarak darp ettiği öne sürüldü. Darp olayı sonrası ailesi ile birlikte zor günler yaşayan Rıfat D., konuyu savcılığa taşıdı.

Zanlıların savcılıkta alınan ifadelerinin ardından serbest bırakılması sonrası Rıfat D. ve ailesi her gün ölüm korkusu ile yaşamaya başladı.

'BAYILANA KADAR SOPALARLA DÖVDÜLER'

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Rıfat D., eşiyle birlikte 29 Temmuz’da misafirlikten döndükleri gece önlerinin 3 arabayla kesildiğini söyledi. Rıfat D., “7-8 kişi eli sopalarla engelli çocuğumla birlikte beni ölümüne dövdüler. Engelli kızım Dilek üzerime atladı ve onun sırtına da değnekle vurdular. Şu an korktuğu için 8 gündür dışarı çıkmıyor. Ben muhtarlık seçiminde diğer akrabamıza oy verdim diye bunları yapıyorlar bize. Bayılana kadar sopalarla bizi dövdüler. Kızımın kendi gelip ‘Babama vurmayın’ diye söylemesini ben ölüme kadar bu acıyı unutmayacağım. Biz devletimize güveniyoruz. Şuan bunlara tutuklama olmamış. Bu zanlıların serbest bırakılmasından sonra ailece çok tedirginiz” dedi.

Bedensel engelli olan Dilek D. ise, korkudan bakkala dahi çıkamadıklarını ifade ederek o anı sürekli yaşadıklarını söyledi. Kendilerini darp edenlerin sürekli bir daha gelecekmiş gibi hissettiklerini kaydeden Dilek D., babasına, kendisine ve ailesine bunu yapanların cezalandırılması gerektiğini dile getirdi.

Konu ile ilgili konuşan M.Ş.D., olayın iftira olduğunu ve gerekli görüntü ile bilgilerin savcılığa iletildiğini ifade etti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap