SON DAKİKA

Haber > Bizim boynumuzu Kandil'in önünde eğdirmeyin

Bizim boynumuzu Kandil'in önünde eğdirmeyin

13 Mart 2019 Çarşamba - 11:48

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan birbirinden önemli açıklamalar…

PKK’NIN ŞAH DAMARINI KESTiK

PKK’nın şah damarını kestik. Şimdi kestiğimiz şah damarını CHP, İYİ Parti ve SP şemsiyesinin altına sızarak  31 Mart’ta yeniden birbirine eklemeye çalışıyorlar. 31 Mart  bir ‘BEKA’ seçimidir. 31 Mart akşamı Türkiye geleceğini tehlikeye atacak bir zafiyet yaşamamalıyız. 31 Mart akşamı 'Cumhur İttifakı'nda zaafiyet olursa, ertesi sabah 6 yaşındaki masum çocukların eline silah vererek, kaymakamlık ve valilikleri altüst ederler. Bunlar bu  kadar acımasız.

BU SEÇİM ÜLKENİN BEKA SEÇİMİDİR

Türkiye’nin önünü kesmek isteyenler bu seçimleri son şansları olarak görüyor.  Önümüzde 4,5 yıl var. Bu sürede tarihimizin en büyük sıçramasını yapacağız. Hakkâri, Şırnak’a dik gidiyorum. Orada kardeşlerimiz şimdi dik yürüyorlar. ‘Dik dur eğilme, bu millet seninle’ diyorlar ya, ‘Sen yolunda git, ben seni destekleyeceğim’ diyor. Birilerinin yeniden bu ülkeyi karıştırmasına fırsat vermeyelim. Boynumuzu Kandil'in önünde eğik bırakmayın.

299 HDP-PKK’LIYI LİSTELERE KOYDU

2018 yılında da terör örgütüne katılımda en çok aracılık etmiş yer Esenyut HDP İlçe Başkanlığıdır. Kılıçdaroğlu, Esenyurt Belediyesi’nde neredeyse belediye meclis üyelerinin büyük bir bölümünü HDP, PKK iltisaklı olarak koyuyor. Bu kadar açık ve net. Türkiye'de 299 belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi HDP ve PKK iltisaklı CHP ve zillet ittifakının listelerinde var. 

BU SEÇİM HİÇBİR SEÇİME BENZEMİYOR

“Sözde Kürdistan'da biz kazanacağız. Batıda da AKP ve MHP'ye kaybettireceğiz. İstanbul'dan Ankara'dan, İzmir'den, Muğla'dan, Adana'dan her yerden verilen oylar Cizre'ye, Silopi'ye, Eruh'a selam olacak” diyorlar. Milletin yüzüne baka baka “Siz terörü bitirdiniz ama biz büyük şehirlerde terörü belediye meclisleri vasıtasıyla tekrar büyükşehirlerin merkezlerine oturtacağız” diyen bir açıklamayı kendisi yapıyor. Bakın tehlike şu. Bu seçim başka bir seçim 

BU TOPRAKLARIN ŞİFRESİ TEVHİTTİR

Bu toprakların en büyük şifresi tevhittir. Bu toprakların en büyük şifresi birliktir, inançtır. Dinimizin, geleneğimizin, göreneğimizin, adetlerimizin en büyük şifresi tevhittir. Son 30 yılın  teröre katılımda en düşük rakamlarındayız. Dağlarda 15 bin terör örgütü mensubu vardı. Bunlardan kala kala 700 kaldı.  Kuş uçurtmuyoruz oralarda. Bütün fitne tohumlarını söküyoruz. Türkiye'nin başka yerlerine ekmelerine müsaade etmeyin.

DİRENEN BİR TÜRKİYE VAR

6-7 yıldır anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getiriyorlar. Gezi olaylarından 17-25 Aralık darbesine ve 15 Temmuz'a kadar, çukur olaylarından Irak'ın kuzeyinde devlet kurma, Afrin'de bir terör merkezi oluşturup Türkiye'yi sıkıştırma anlayışına kadar, Avrupa'dan Türkiye'yi kuşatma anlayışına kadar söylemleriyle felç etme, yalnızlaştırma anlayışına kadar her şeyi ortaya koyuyorlar. Hiç vazgeçmediler ama buna direnen bir Türkiye var. 

HDP, PKK'NIN SİYASİ KOLUDUR

Kandil'i kim idare ediyor? Pensilvanya'ya o şarlatana kim ev sahipliği yapıyorsa, Kandil'i de o idare ediyor. HDP, PKK'nın siyasi koludur. Parti demek yanlıştır. Onların vekillerine milletvekili demek milletvekillerine de millete de hakarettir. Tek bir amaçları var. 'Siz bizi Doğu ve Güneydoğu'da PKK olarak tasfiye edersiniz ha, biz sizin kalbinize, büyükşehirlerinize giriyoruz.' Bunun da truva atları  bellidir.

KARAYILAN ‘2018 SÖZDE ŞEHİTLER KATALOĞUNU’ AÇIKLASIN

PKK (Murat Karayılan)  her yıl sözde şehitler kataloğu çıkarıyordu. Hadi 2018 yılında da çıkarsın. Neden çıkarmadılar? Terör örgütü, tarihinin en zor dönemini yaşıyor.  İçinden  çıkılamayacak bir durumdalar. İlk  kez böyle yakaladık. Çok zor durumdayızın da ötesinde. Bakın 1984-2007 arasında hain örgüte 52 bin 25 kişi katılmış. 2018'de bu rakam 236'ya düşmüş.

ÖNÜMÜZDEKİ 4,5 YIL ÇOK ÇOK ÖNEMLİ

Şimdi önümüzde 4,5 yıl var. 31 Mart'ta zayıf çıkarsak, içerisinde HDP'nin de PKK'nın  talimatlarının da bulunduğu ittifak, Türkiye'ye 4,5 yılı zehir, zindan eder. Bu  kadar açık ve net. Bunu bugüne kadar eğer yönetebiliyorsak, eğer terörden asayişe kadar adımlar atabiliyorsak bunun anlamı siyasal istikrardır, elde ettiğimiz güç ve milletin verdiği destektir. Ama bu ittifak karşısında bir zafiyet yaşandığı andan itibaren bölgede valiler ve kaymakamları sokağa çıkarmazlar.

ERDOĞAN’IN ÇİZGİSİ MİLLETİN ÇİZGİSİDİR

Tayyip Erdoğan ve büyük Türk milleti bu dünyanın en büyük iyilik hareketini yapmıştır. Uluslararası yaptığımız bütün toplantılarda Batı'nın yüzü bize karşı hep eğik duruyor. Türkiye dünyadaki iyilik hareketlerinin turnusol kağıdı olmuştur, milletlerin de turnusol kağıdı olmuştur. Onun için Sayın Cumhurbaşkanı'mızın ortaya koyduğu bu çizgi tam milletin asaletine yakışır bir çizgi olmuştur. Gelecek nesillerimize bırakacağımız en büyük miras olmuştur.

CUMHUR İTTİFAKI YÜZDE 50'Yİ AŞAR

Vatandaşın sıkıntısı var mı? Elbette var.  Büyüyen ülkelerin böyle kendine ait trendleri söz konusu olur. Bir de bu kadar  saldırılara karşı kendini muhafaza etmek isteyen bir ülke. Evet, bunu  yine Tayyip Erdoğan ve AK Parti yapar, Cumhur İttifakı'nın gücüyle çok daha iyi  yapılır. Bu seçimlerde Cumhur İttifakı'nın yüzde 50'nin üzerinde oy alacağını düşünüyorum. Bu desteğe gelecek 4,5 yıl için Türkiye'nin ihtiyacı var. 

MARDİN’E 3 MİLYON TURİST GELDİ

2018'de 13 milyon 600 bin turist Antalya'ya geldi. Antalya'ya 16,5 milyon turist gelecek. Mardin'e 3 milyon turist geldi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun memleketi Tunceli'de 2019 yılında otellerde bir tek boş oda yok, huzur ve güven var diye. İnsanlar memleketin her tarafına, yurt dışından Türkiye'nin her tarafına rahat gelip gidebiliyorlar. Bir günde Türkiye'yi allak bullak ederler. Ne olursunuz oyuna ve tezgaha gelmeyin. Bizim boynumuzu Kandil'in önünde eğik bırakmayın, Pensilvanya'daki şarlatanı bize güldürmeyin.

40 YILLIK MÜCADELESİNE CHP VE ZİLLET İTTİFAKINI DA ORTAK EDİYOR

Biz büyük bir medeniyetin çocuklarıyız. Diyarbakır'da, Cizre'de de öyle. Cizre'nin tarihi bizim için memleketimiz, çocuklarımız için önemli bir  müktesebattır. Niye CHP'li, İYİ Parti’li, Saadet Parti’li 'kendimize oy vereceğiz' demiyor da, HDP 'kendimize vereceğiz' diyor ve o çanağın  içerisine hep beraber giriyorlar. Kendimiz ne demektir? Mustafa Karasu işte Kandil'den talimat veriyor, 'Bizim mutabık  olduğumuz sol siyasettir. Türkiye'nin her tarafında sol siyasetle beraber, kimse  bunun karşısında itiraz etmesin, CHP bugün bizim partnerimizdir ve biz bu  partnerler beraber bu işi yürüteceğiz' diyor. Buna ne denilebilir? Ankara  Büyükşehir Belediyesini, İstanbul Büyükşehir Belediyesini PKK'ya bulaştırmaya çalışmak. Ondan sonra da 'İçişleri Bakanı konuşmasın' diyorlar, niye  konuşmayacağım. Bu ülkenin güvenliği, huzuru nasıl sağlanacak? 

ZİLLET İTTİFAKININ İLK MADDESİNİ GÖRDÜNÜZ

Birilerinin ‘Amerika talimat verecekmiş, PYD, Türkiye'ye saldırmayacakmış?’ şeklinde ifadesi her şeyi ortaya koyuyor zaten  Zillet ittifakının ilk maddesini gördünüz. PYD/PKK anlaşmasının nasıl olduğunu, işin  içerisinde kimlerin olduğunu. Kendileri söylüyorlar, biz söylemiyoruz. Beka dememizin sebebi de odur. Birileri 'Türkiye'de beka problemi  yok' diyor. Görelim bakalım. 15 Temmuz'dan bir gün önce Türkiye'de beka problemi  var mıydı, yok muydu? 6-7 Ekim olaylarından 3 gün önce Türkiye'de beka problemi  var mıydı yok muydu? Öyle takım elbise giyip, kravat takıp, iyi laflar konuşup  memleketle ilgili, güya her şeyi biliyormuş havasıyla, söz irade etmek o kadar  kolay bir iş değil.15 Temmuz'dan bugüne kadar 3 yıl dolacak. 2,5 yıl önceden  bahsediyoruz. Bu ülkede etrafımızda Suriye gibi bir mesele varken, Irak, Lübnan, Libya, Tunus, Sudan bütün bu meseleler varken, herkes Kafkaslarda pay sahibiyken, bu kadar enerjide geçiş güzergahı üstünlüğü bizdeyken 'Türkiye'de beka meselesi  yoktur' demeyi, ben neyle bağdaştırdıklarını düşünemiyorum. 

NELER ÇEKTİĞİMİZİ HEPİMİZ BİLİYORUZ

On yıllardan beri bu milletin çektiklerini kim çekti... O zaman bir taraftan terör bir taraftan ekonomik saldırılar, Türkiye'yi hakir görmeler... Türk- Kürt, Alevi-Sünni, başı açık-başı kapalı, sağcı-solcu diye bir annenin iki evladını birbirine düşürmek için her şeyi yaptılar. Yeter ki benim ülkem güçlü olmasın diye 300 yıldır bizi geriletmek istediler. Ne zaman yükselmeye çalışsak, kafamıza vurdular. Bu ülkede başbakan, bakanlar astılar. Bu ülkede hastanelere gittiğinizde 5. sınıf insan muamelesi yaptılar, kuyruklarda beklettiler. Bu ülkede SSK sıralarında ilaç kuyruğunda beklerken insanlar kalp krizi geçirdi. Kıbrıs çıkarmasını biz kahramanlarımızla yaptık, yüksek teknolojiyle değil. Batıya bağımlı bir Türkiye vardı. Bugün kendi üreten, ürettiğinin üstüne ay yıldızlı damgasını vurabilen, her gün özgüveni yükselen Türkiye var. Bunu biz sağlamadık sizin inancınız sağladı.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU'NUN MAKUS TALiHi ARTIK YENiLDi

Doğu ve Güneydoğu’da çok şey değişti. Huzur ve güven ortamı oluştu. Kayyum memnuniyeti 94 yerde, yüzde 60-65'in üzerinde. Normal belediyelerde bu kadar memnuniyet oranı olmadığı söyleniyor. Geçen gün Cumhurbaşkanımız Diyarbakır’a gidecek diye onların parti binasında güya Apo için açlık grevi yapacaklarmış. Arkadaşlara dedim ki size 30 dakika bunları oradan alın. 30 dakikada hepsini oradan aldılar. Doğu ve Güneydoğu’da artık PKK'nın borusu ötmüyor. Devletimizin, milletimizin borusu ötüyor. Şunu söyleyebiliriz; bizim çocukluğumuzda evlerimizde Doğu ve Güneydoğu'nun makus talihini yenemeyeceği söylenirdi. Böyle bir şey söz konusu değil. Tayyip Erdoğan ile AK Parti hükümetleri bu sözü ortadan kaldırdı. Doğu ve Güneydoğu'nun makus talihi yenildi artık. Orada insanlar o kadar huzurlu ki esnaf işini yapıyor, öğrenci okula gidiyor. Bugün Doğu ve Güneydoğu'da huzur var. 24 saat huzur var.

Orada huzur olmadığı zaman ne oluyor biliyor musunuz? İnsanlar diyarlarını bırakıp buralara geliyorlar, ekmek için, iş için, su için. Ama huzur olduğu zaman orada kendi bağında, kendi toprağında, kendi işinde orada çalışıyor. Kim kendi toprağından ayrılmak ister? Bir anne evladını alıyor, gece saatin 01.00’inde 02.00'sinde komşusunda misafirlikten dönebiliyor. Hani PKK nerede? 31 Mart'ta bir zafiyete uğrarsak bilesiniz ki orada 1 nisanda 6 yaşındaki masum çocukların ellerine taşları vererek kaymakamları, valileri sokağa çıkartmazlar. O zaman bugüne kadar aldığımız tedbirlerin hepsi boşa gider. Kaset tekrar başa sarılır. Huzursuz bir Türkiye olur, her gün nerede bir patlamanın belli olmayacağı bir Türkiye olur.

BU BiR AKIL, ViCDAN TUTULMASIDIR

Kılıçdaroğlu'nun ‘YPG Türk askerine mi saldıracak?’ şeklindeki ifadesi akıl tutulmasıdır. PYD'nin de PKK'nın da sözde lideri Apo'dur. Kandil yönetir PYD'yi de PKK'yı da. Kimlerin olduğu, ortaya koyduğu, hangi eylemleri yaptıkları bu dosya bir özeti. Bu, bunun iki, üç katı kadar büyük bir külliyat. Oradaki aktörlerin ne işe yaradığı, hangi işlerin içerisinde bulundukları, nasıl yönettikleri. Sabri Ok'tan Muzaffer Ayata'ya, Muhammed Tahir'den diğer tarafta Ferhat Abdi Şahin denilen Suriye'deki silahlı organizasyonun başındaki adama kadar. Bunlar nereden peydah oldu, bunlar PKK'dan peydah oldular.

Kılıçdaroğlu'nun aklı bu işe yetmez ki. Sezgin Tanrıkulu ve PKK sevicilerinin dışında sorar mı bir tane vicdanlı bir adamına, 'bu nedir' diye ? Kaç defa PKK-PYD işiyle ilgilenmiş, bağlantısını ortaya koyabilmiş. Yaptıkları yüzlerce eylem var. Orada özellikle PYD'de komutanlık yapıp da PKK'da yetişme olan insanların itirafları var. Biz Kemal Kılıçdaroğlu'na göre Ferhat Abdi Şahin'den, Muzaffer Ayata'dan daha tehlikeli adamlarız, onlar daha makbul adamlar. Kimse kusura bakmasın, lafı ölünce mi söyleyeceğiz? Bunu da kabul edenlere hayırlı uğurlu olsun. Ben Sabri Ok'tan Murat Karayılan'dan daha tehlikeli bir adamım onlar için. Eğer öyleyse yapılacak bir şey yok, biz de mücadelemizi ona göre yapıyoruz zaten.

Soylu’dan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu’na övgü dolu sözler:

GÖRECEKSİNİZ TRABZON'A BÜYÜK HİZMETLERİ OLACAK

İçişleri Bakanı, Trabzonlu hemşehrimiz Süleyman Soylu ile sohbetimizde konu Trabzon’daki seçimlere geldi... Bakan Soylu Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu için ne düşünüyor? Zorluoğlu’nu uzun yıllardır tanıdığını belirtirken, övgü dolu sözlerle bahsediyor. Bakın neler söylüyor; “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Murat Zorluoğlu Başkanımız yerini bulmuştur, Allah’ın izniyle.. Göreceksiniz Trabzon’da büyük hizmetler ortaya koyacak. Milletin emrinde olmanın nasıl olduğunu gösterecek. Ben hikaye yazmıyorum. Elazığ’da onu oradan alıp Van’a görevlendirdiğimizde, Elazığlıların ‘bize niye bu kötülüğü yaptınız’ diye sitem ettiklerini biliyorum. Van’da o zor coğrafyada hangi adımları attığını o gönül bağını nasıl kurduğunu, dünyanın en çok güneş alan memleketlerinden birisi olan orada nasıl bir aydınlık oluşturduğunu bildiğim için söylüyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Belediye başkanımız şimdi görevi Murat Zorluoğlu’na veriyor. Trabzon sadece Türkiye’nin değil bölge coğrafyamızda herkesin yaşamak istediği, herkesin içerisinde olmak istediği şehir olacak.

TRABZON NE İSTEDİ İSE ALIYOR

Soylu seçimler öncesi Trabzonlu hemşehrilerine ise şöyle seslendi; “Trabzon her şeyin en güzeline layık. Bizler elimizden geldiğince yatırımlar konusunda gerekli desteği veriyoruz. Kaynakların gelmesini sağlıyoruz. Zaten Cumhurbaşkanımız Trabzon’a çok özel bir önem veriyor. Trabzon halkı her zaman olduğu gibi hem partimize hem de Cumhurbaşkanımıza 31 Mart’ta yine o büyük desteğini verecektir. Çünkü bu seçimlerin ne kadar önemli olduğunu herkesten çok Trabzonlu hemşehrilerimin bildiğine inanıyorum. Trabzon’dan ve bütün ilçelerinden hem adaylarımıza hem de partimize güçlü bir destek gelecektir.

4.5 YILI ZEHİR ZİNDAN ETMEK İSTİYORLAR!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hiç tartışmasız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 31 Mart seçimleri öncesi meydan meydan gezerek, milleti aydınlatmak ve seçimlerin ne kadar önemli olduğunu anlatmak için; Dur durak demeden çalışıyor...

Gittiği her yerde büyük ilgi ve sevgi görüyor. Çünkü terörle mücadeledeki büyük başarısının milletteki karşılığı bu…

Millet onu seviyor... Önceki akşam Ankara’daki Karadenizlilerin buluşmasında konuşurken, kendisine hemşehrilerinin gösterdiği ilgi bir başkaydı… Soylu önemli açıklamalar yapıyor...

Yerel seçimlerin Türkiye’nin bekası açısından önemli bir seçim haline geldiğini belirtirken “Geçtiğimiz 7 yıl anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan nasıl getirmişlerse, şimdi 31 Mart seçimlerinde istediklerini elde ederek önümüzdeki 4,5 yılı da bize zehir zindan etmek istiyorlar. Bunun planlayıcısı da eline bu raporun verilmesinin temin edicisi de Kemal Kılıçdaroğlu'dur” diyor...

Bu seçimlere HDP ve PKK’nın varlık seçimi olarak baktığını belirtirken, birbirinden önemli açıklamalar yapıyor.. Diyor ki; “Hain örgüt ‘Siz Doğu'da ve Güneydoğu'da belediyeleri nasıl tasviye edersiniz, terörden dolayı alırsınız? Oraya 24 saat nasıl huzur getirirsiniz? Şimdi sizin büyükşehirlerinize Kılıçdaroğlu'nun, İyi Parti'nin, Saadet Partisi'nin şemsiyesinin altında sızalım da görün bakalım ne yapacaksınız’ diyor. Bunun için de 3 tane de Truva atı bulmuşlar. Biri Ekrem İmamoğlu İstanbul'da, ikincisi Mansur Yavaş Ankara'da, üçüncüsü de ismini bilmiyorum İzmir’de adamın biri. İsmi de kendi de lazım değil.

Eğer diyorlarsa ki ‘Biz PKK'yı büyükşehirlere taşıyacak Truva atı değiliz.’ O zaman ben onların şunları söylemesini bekliyorum, 'PKK kanlı bir terör örgütüdür' diyebiliyorlar mı? Yetmez. ‘PKK'dan oy bekleyenin Allah cezasını versin’ diyebiliyorlar mı? Diyemezler, neden? Sözleşmeyi imzalamışlar. Onlar da güya ‘milliyetçiyim’ diye geçiniyorlar. Hadi oradan. 3 tane koltuk, bir tane belediye başkanlığı için ülkemi pazarlığa çıkaranın milliyetçiliği olmaz. Soruyorum; Bizim çocuklarımız Kato'da niye şehit oldu? Bizim çocuklarımız 6 aylık kundaktaki çocuğunun kokusunu koklamadan, Gabar'da, Cudi'de, Ağrı'da, Madur'da niye Hakk'a teslim oldular? Namusumuz için, ezanımız için, bayrağımız için niye şehit oldular.” İşte Bakan Soylu bunları söylüyor… Her sözü 31 Mart seçimlerinin neden Türkiye için önemli olduğunun açık mesajı…

 

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap