SON DAKİKA

Haber > Gündem > Binali Yıldırım'dan çiftçilere çağrı: Deliler gibi ekin, dağı taşı ekin

Binali Yıldırım'dan çiftçilere çağrı: Deliler gibi ekin, dağı taşı ekin

27 Mart 2022 Pazar - 13:07

Rusya ve Ukrayna'nın dünya tahıl ihtiyacının yüzde 60'ını karşıladığını söyleyen Binali Yıldırım “Bunlar olmayınca gıda, tarım ürünleri önemli hale gelecek. Deliler gibi ekin, dağı taşı ekin” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde düzenlenen AK Parti Sancaktepe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı

'İSTANBUL ÇALIŞANI DA ÇALIŞMAYANI DA İYİ BİLİR'

Toplantının açılış konuşmasını yapan Binali Yıldırım, “İstanbul çalışanı da çalışmayanı da bilir. Günü gelince de kararını verir. O halde ne diyoruz? Önce 2023 sonra 2024. Unutmayalım 2024’e giden yol 2023’ten geçiyor. 2023’te işimizi en güzel şekilde yapacağız memleket sevdalısı, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar rekor oyla cumhurbaşkanı seçeceğiz” dedi.

'GIDA PETROLDEN DE ALTINDAN DA ÖNEMLİ HALE GELDİ'

Rusya'nın Ukrayna'ya askeri harekatı bittikten sonra bunun en önemli bedelini yaşayacak ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini belirten Yıldırım, “Çünkü ticaretimizin büyük bir kısmı bu iki ülkeyle yapılıyor. Alışverişimizin 40 milyar doları Rusya ve Ukrayna ile yapılıyor. Bu iki ülkeden ülkemize 8 milyon ziyaretçi geliyor” diye konuştu.

Rusya ve Ukrayna'nın dünya tahıl ihtiyacının yüzde 60'ını karşıladığını ifade eden Yıldırım, şunları söyledi:

“Bu iki ülke dünyanın tahıl ihtiyacının yüzde 60’ını karşılıyor. Şimdi bunlar yok, bunlar olmayınca ne olacak gıda, tarım ürünleri önemli hale gelecek. Sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde gıdaya erişimde sorunlar yaşanacak. Bunun farkındayız öncü göstergeleri görüyoruz ve gerekli tedbirleri de hükümetimiz alıyor. Birkaç konuşmamda tarıma çok dikkat çektim, vatandaşlara dedim ki ekin, deliler gibi ekin, dağı, taşı ekin. Merak etmeyin devletimiz sizin maliyetlerinizi biliyor, gereken desteği verecek. Yeter ki siz ekin çünkü artık gıda petrolden de altından da önemli hale geldi.”

'GENÇLER AK PARTİ’Yİ DAHA AZ DESTEKLİYORMUŞ, HADİ ORADAN KİM DEMİŞ?'

Halkın hayat pahalılığı karşısındaki sıkıntısının bilindiklerini söyleyen Yıldırım, “İmkanlar zorlanarak tedbirler alınıyor. Türkiye’nin kaynakları borçlarından fazladır. Böyle ülke çok az var. Onun için ülkemize güvenmeye devam ediyoruz, devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Muhalefet iyidir, iktidarın kamçısıdır” diyen Yıldırım, “Ama Türkiye’nin kaliteli muhalefete ihtiyacı var. Kendilerini Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmeye formatlamış bir muhalefetin bu ülkeye hiçbir yararı yok. Ama şunu bilin başaramazsınız, başaramayacaksınız. Muhalefetten yeni şeyler duydunuz mu? İşleri güçleri yaptıklarımızı eleştirmek, yalan dolan. Gençler AK Parti’yi daha az destekliyormuş. Hadi oradan kim demiş?” şeklinde konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

ucuz
4 ay önce
ekelim de mazot 5tl olsa bu şeye benzemez 3bin oyla kazandık istanbulu demesi kolay icraat lazım çifçiye 5tl benzinmaot olursa olur.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap