SON DAKİKA

Haber > Gündem > Berat Albayrak: Ne doğu ne batı, yeni eksen Türkiye

Berat Albayrak: Ne doğu ne batı, yeni eksen Türkiye

21 Ağustos 2020 Cuma - 18:53

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin yeni dönemde cari açıklar yerine cari fazlaları konuşacağını söyledi.

Türkiye, milli enerji döneminde büyük adımlar attı. Hiçbir dünya ülkesinde olmayan sondaj gemileri Türkiye tarafından satın alındı ve sondajlara başlandı.

O günlerde Enerji veTabii Kaynaklar Bakanı olan Berat Albayrak, bu çalışmalara büyük katkı sağladı.

Atılan başarılı adımlar, çizilen doğru yol haritaları Türkiye'nin bugün elde ettiği başarıyı getirdi.

Fatih sondaj gemisi, Karadeniz'de Tuna 1 alanında 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarihi müjdeyi açıklamasının ardından kameralar Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a döndü.

"CARİ AÇIK KONUSUNU TÜRKİYE GÜNDEMİNDEN ÇIKARTACAĞIZ"

Yine bir Ağustos ayında, enerji alanında Türkiye'nin makus talihini tarihe gömen büyük bir zafere imza atıldığını söyleyen Berat Albayrak, "Buradaki mevcut keşif ve potansiyelle inşallah ülkemizin gündeminden cari açık konusunu çıkarıp cari fazlayı konuşacağız."YENİ EKSEN TÜRKİYE"

Türkiye artık yeni bir döneme giriyor. Artık 'ne Doğu ne Batı, yeni eksen Türkiye' söyleminde yeni bir sürece doğru gidiyoruz. Bu süreçte çok önemli bir mücadele ortaya koyan bu ekibe, başta bakanımız Fatih Dönmez olmak üzere, tüm bu ekibe, tüm isimiz kahraman arkadaşlarımın alınlarından öpüyorum. Hepsinden öte sayın Cumhurbaşkanım başta size. İlk günden bize inanarak arkamızda durduğunuz için size şükranlarımızı sunuyorum." ifadelerini kullandı.


Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

inquisitive
1 yıl önce
bir devlet adami nasil bu kadar bos konusur, petrolu bizden binlerce kat bol olan ulkeler cari fazla mi veriyor, en yakininizda rusya iran ve irak var, hepsi batik,ekonomi bu cehaletin elinde bu hale geldi.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap