SON DAKİKA

Haber > Gündem > Berat Albayrak hakkında olumlu tek bir harfe bile yer verilmiyor

Berat Albayrak hakkında olumlu tek bir harfe bile yer verilmiyor

14 Ağustos 2020 Cuma - 12:52

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, önceki gün CNN Türk’te konuk ettiği Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hakkında “olumlu tek bir harfe bile yer verilmediğini” iddia etti. Hakan sözlerinin devamında "Albayrak’a yönelik sürekli bir linç var, daha çok bir lobi faaliyetini andırıyor" ifadelerine yer verdi.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yapılan eleştirilerin sıradan bir 'ekonomi bakanı eleştirisi' olmadığını, daha çok bir lobi faaliyetini andırdığını savundu. 

Hakan, bugünkü köşe yazısında Albayrak hakkında şunları söyledi:

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yönelik olarak çok uzun zamandan beri... Aşırıya kaçan, hayli agresif ve hiç de olağan olmayan dozda bir karalama kampanyası yapılıyor. Hakkında olumlu tek bir harfe bile yer verilmiyor. “Yahu şunu da iyi yaptı” cümlesinin yanına bile yaklaşılmıyor. Adı geçtiği anda hücuma geçiliyor. “Ama şu kararı da gayet yerinde” denmiyor.
Albayrak hakkında “sürekli linç, hakaret ve hedef alma olduğunu” öne süren Hakan, şu görüşlerini dile getirdi:

Bu, olağan bir şey değil.Bu, sıradan bir “ekonomi bakanı eleştirisi” değil.  Bu başka bir şey. Çok başka bir şey. İşte tam da bu nedenle... Daha çok bir lobi faaliyetini andırıyor. Öylesine bir kıvam kaçması, öylesine bir tadında bırakmama, öylesine bir aşırı abanma söz konusu ki... Bugün değilse bile yarın... Bu anormal ve sıra dışı kampanya hayli etkisiz kalacak gibi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

TT 919
1 ay önce
Bankaya para yatiran, 8% civarinda faiz aliyor. Enflasyon 12% civarinda. Yani reel faiz EKSI 4%. TL'ye kim Yatirir ? Faizleri düsürerek, Milleti Borc batagina sürekleniyor. Ayrica, Berat Albayrak BES dedi. Sadece BES sacma bir yatirim. Kazanan Sigorta Sirketleri. ...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap