SON DAKİKA

Haber > Gündem > Bekir Bozdağ'dan Gezi Parkı davası açıklaması

Bekir Bozdağ'dan Gezi Parkı davası açıklaması

26 Nisan 2022 Salı - 16:37

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Gezi Parkı davası kararlarına yönelik tartışmalar hakkında açıklama yaptı. Bozdağ, "Türkiye hukuk devletidir, kimse yargının üstünde değildir" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Gezi Parkı davası kararları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bozdağ'ın açıklamaları:

Hakimler görevlerinde bağımsızdırlar. Kararlarını vicdani kanaat ile verirler. hiçbir makam ve mercii hakimlere emir talimat veremez. Hakimler tavsiye ve telkin kabul etmezler. Anayasa, kanun ve hukuka bağlı vicdani kanaat ile karar açıklarlar.

Dün karar sonrası çok saygısızca tepkilere de şahit olduk. Bir yandan Cumhurbaşkanımızı öte yandan hakimleri tehdit eden, hakaret eden ifadelere tanık olduk. Buradan sayın Cumhurbaşkanımıza, yargıya, hakimlere dil uzatanları, ant içenleri, tehdit edenleri kınıyorum. Türkiye hukuk devletidir, kimse yargının üstünde değildir. 

"ABD VE ALMANYA KENDİ HUKUK SİSTEMİNE BAKSIN"

Türkiye egemen ve bağımsız bir devlettir, kimsenin Türkiye'nin iç işlerine karışma hakkı yoktur. Türk yargısı bağımsızdır. Ne ABD'nin ne de başka bir ülkenin Türkiye'nin yargılamasına söz söyleme hakkı yoktur. ABD kendi hukuk sistemine, Almanya kendi hukuk sistemine baksın. 

ÖZGÜR ÖZEL'İN SÖZLERİNE YANIT

Herkes haddini bilmeli. Bu ülkenin Cumhurbaşkanına had bildirmeye kalkışanları biz çok gördük. Sayın Cumhurbaşkanımız kendisine nice parmak kaldıran herkesi aşa aşa buraya geldi. Cumhurbaşkanımızın mücadelesi milletiyle birlikte yapılan bir mücadeledir. Kimsenin Türkiye'nin Cumhurbaşkanına parmak sallamaya haddi ve hakkı yoktur. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap