SON DAKİKA

Haber > Başörtülülere hakaret eden Bülent Kökoğlu'na hapis

Başörtülülere hakaret eden Bülent Kökoğlu'na hapis

08 Mayıs 2019 Çarşamba - 13:50

Atatürk Havalimanı'nda başörtülülerle ilgili sosyal medyada paylaştığı bir videoda Bülent Kökoğlu hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' suçundan 1 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle dava açıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, sanık Bülent Kökoğlu'nun facebook profilinden 28 Mart 2019'da bir video yayınladığı, Kökoğlu'nun alınan ifadesinde profilin kendisine ait olduğunu ve şikayete konu videoyu profilinde yayınladığını kabul ettiği belirtildi.

Sanık Kökoğlu'nun kendisini çekerek paylaştığı videoda, bir konuşma yaptığı, bu konuşmada, başörtülülerle ilgili sözler söylediği belirtilen iddianamede, sanığın beyanlarında halkın bir kesiminin dini değerleri nedeniyle aşağılandığının görüldüğü değerlendirilmesinde bulunuldu.

İddianamede, sanık Bülent Kökoğlu'nun 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

Davanın duruşması önümüzdeki günlerden Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek. Kökoğlu'nun Sabiha Gökçen Havalimanı'nda çektiği videoya ilşkin 'cumhurbaşkanına hakaret' suçundan soruşturması ise Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülüyor.

Atatürk Havalimanında çektiği ve sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaştığı videoda Kökoğlu, başörtülülere hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

Bakırköy 4. Sulh Ceza Hakimliği de kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunması, konunun önemi ve yasada öngörülen cezanın üst sınırını dikkate alarak, Kökoğlu'nun 'cumhurbaşkanına hakaret' ve 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçlarından tutuklanmasına hükmetmişti.

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap