SON DAKİKA

Haber > Gündem > Bakanlığın organizasyonunda dansöz mü oynatıldı? Bakanlıktan açıklama

Bakanlığın organizasyonunda dansöz mü oynatıldı? Bakanlıktan açıklama

28 Kasım 2021 Pazar - 10:25

Ticaret Bakanlığı'nın desteklediği Züccaciyeciler Derneği organizasyonun galasında dansöz oynatılmasına tepkiler sürerken, bakanlıktan konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Ticaret Bakanlığı, Züccaciyeciler Derneği organizasyonunda yer alan dansöz oynatılma görüntüsünün Bakanlıkça desteklenmesinin kesinlikle söz konusu olmadığını belirtti.

Bakanlığın açıklamasında, "Ticaret Bakanlığının 'yemek organizasyonu ve eğlence' gibi bir desteği bulunmamaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Bahsi geçen yemek organizasyonu ve ortaya çıkan görüntünün Ticaret Bakanlığınca desteklenmesinin "kesinlikle söz konusu olmadığı" vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Ticaret Bakanlığının 'yemek organizasyonu ve eğlence' gibi bir desteği bulunmamaktadır. Adı geçen derneğin kendi inisiyatifiyle düzenlediği anlaşılan, Bakanlığımızla ve Bakanlığımızın verdiği desteklerle hiçbir ilgisi bulunmayan söz konusu etkinliğinde ortaya çıkan görüntünün Ticaret Bakanlığı ile ilişkilendirilmesinin maksatlı olduğu değerlendirilmektedir."

İNCELEME BAŞLATILACAK
Açıklamada, Bakanlığın onayı ve bilgisi dışında Bakanlık logosunu kullananlar hakkında da gerekli idari incelemelerin başlatılacağı bildirildi.

Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında, sektörel bir derneğin Antalya'daki bir otelde düzenlenen etkinliğinin gala gecesinde dansöz oynatıldığına ilişkin görüntüler yer almış, söz konusu organizasyonun Ticaret Bakanlığı tarafından desteklendiği iddia edilmişti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Halil
2 ay önce
Gece için incelemeyi bırak da bakanlığına mal satan bakan için ne yaptın, cevabınız var mı..
Erdal
2 ay önce
Sizin istediğiniz ülke bu değil mi .Kuran okursak laiklik elden gidiyor dansöz oynarsak gene yok.Ne yapacaz sizin keyfinize göre mi eğleneceğiz.Ne bakanlığı .bakanlık falan yok .üyelerin aidatı ile üyelere eğlence.kime ne size ne.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap