SON DAKİKA

Haber > Gündem > Bakan Nebati'den canlı yayında tepki çeken açıklama: ''Lan nasıl? Harika, muhteşem bir şey''

Bakan Nebati'den canlı yayında tepki çeken açıklama: ''Lan nasıl? Harika, muhteşem bir şey''

30 Aralık 2021 Perşembe - 09:34

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında dolar kurunda en hızlı hareketin yaşandığı 20 Aralık günü ile ilgili yaptığı "döviz düşüşünü gördüğümde kıpır kıpır oldum, arkadaşlara sordum biz bir şey yaptık mı? Yok efendim. Lan nasıl? Harika" açıklaması tepki çekti.

Merkez Bankası'nın arka arkaya faiz düşürme kararları sonrası, Türk Lirası'nın rekor seviyede değer kaybetmesi üzerine iktidarın "yeni finansal alternatif" olarak 20 Aralık'ta "Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı" uygulamasına geçmesinin ardından, döviz kurlarında sert düşüş yaşandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CNN Türk’te katıldığı canlı yayında 20 Aralık’ta yaşananları çok konuşulacak ifadelerle anlattı.

Bakan Nebati'nin açıklamaları şu şekilde:

“KIPIR KIPIR OLDUM'

“Sayın Cumhurbaşkanımızın o kürsüye çıkışından hissediyorsunuz olacakları. Bir şeyler oluyor, zaten büyük bir özgüvenle gelmiş. Lütfen iki kabine toplantısı sonrasındaki söylemlere bakın. Büyük bir özgüvenle gelmiş, inanmış. 'Evet buldum, buldum faiz arttırılmadan bu işlerin olacağını' söyleyecek bir edayla geliyor, büyük bir enerjiyle söylüyor ve biz bekliyoruz sözünün bitmesini. Sözü bitiyor anında telefonlara takır takır şeyler gelmeye başlıyor, döviz fiyatları düşüyor. Düşmesini bekliyoruz ama bu kadar hızlı açıkçası, yerimde duramıyorum kıpır kıpırım. Ben şunu yaptım 'Ya arkadaşlar biz bir şey yaptık mı?' 'Yok efendim.' Lan nasıl? Harika, muhteşem bir şey çünkü orada kurumlar yok”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Kazim
7 ay önce
Allah'ım bu ülkeyi korusun.bu insanı günlük hayatta bir iş sahibi bekçi olarak almaz.
inquisitive
7 ay önce
biz bisey yapmadik, kamunun 19 milyar dolarini seytan aldi goturdu demek, burasi cokomelli bakanla dalga gecerken ondan daha ciddiyetsiz (mumkunmus) bir cizgi film karakteri var karsimizda
Analiz
7 ay önce
Herşey.mükemmel ise döviz ve altın neden artıyor
Ali Bey
7 ay önce
Ben şunu yaptım 'Ya arkadaşlar biz bir şey yaptık mı?' 'Yok efendim.' Lan nasıl? Harika, muhteşem bir şey çünkü orada kurumlar yok” Kurumlardı ve piyasaya hızlı bir şekilde hatta 3,65 den bile dolar sürüldü (kaynak:TCMB), Ne var ki Nebati bey yok dediği kurumlardan bile habersiz. Ehliyet dediğin de bu olsa gerek...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap