SON DAKİKA

Haber > Gündem > Bakan Nebati hakkında kritik iddia: 'Konuşma yasağı getirildi'

Bakan Nebati hakkında kritik iddia: 'Konuşma yasağı getirildi'

02 Nisan 2022 Cumartesi - 16:56

Ziraat Bankası'nın eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşcu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye ‘konuşma yasağı' getirildiği iddiasını gündeme getirdi.

2 Aralık 2021'de bakan olarak atanan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, son dönemde yaptığı açıklamalarla kamuoyunun tepkisini çekmişti. Geçen günlerde görevden alınacağı iddia edilen Nebati’ye, bu defa da konuşma yasağı getirildiği ileri sürüldü. 

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan, Ziraat Bankası ve Halk Bankası'nda bir dönem Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Şenol Babuşcu, ''Cumhurbaşkanının, son dönemde yaptığı skandal açıklamalarla eleştirilerin odağı haline gelen Bakan Nebati’ye ‘konuşma’ yasağı koyduğu ileri sürüldü" dedi. 

Babuşcu mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Erdoğan’ın Nebati’yi sert bir şekilde uyardığı ve basına açıklama yapmamasını ve toplantılarda konuşmamasını istediği iddia edildi.''

Bakan Nebati'nin, Fransa’da yatırımcılara yaptığı konuşmada, ''Bir problem mi yaşadınız? Rahat olun. Bize hemen ulaşırsınız. Bürokrasiyi alaşağı ederiz, arkamızda Cumhurbaşkanımız var rahat olun. Mevzuatı da değiştiririz'' ifadeleri büyük tepki toplamıştı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Ahmet
4 ay önce
Az kaldı 1 yıl sonra tümünüz gideceksiniz.Milletin kanını emip 3-5 yandaş lişiyi zengin yapmanın hesabını vereceksiniz.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap