SON DAKİKA

Haber > Gündem > Bakan Koca 'vaka sayıları gizleniyor' iddialarına yanıt verdi

Bakan Koca 'vaka sayıları gizleniyor' iddialarına yanıt verdi

10 Ekim 2020 Cumartesi - 10:16

Corona virüs vaka sayılarının düşüşüne dair açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayılarının gizlendiği iddialarına da yanıt verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları şu şekilde:

Bütün Türkiye’ye sesleniyorum. 83 milyona sesleniyorum. Şu dönemde hangi vatandaşımız bir ay öncesine göre etrafında gördüğü pozitif vakaların Kovid-19’lu vakaların azalmadığını söyleyebilir. 1 milyon 100 bin sağlık çalışanımıza sesleniyorum. Hangi sağlık çalışanımız bir ay öncesine göre polikliniğine müracaat eden hasta sayılarının ve yatan hastaların azalmadığını söyleyebilir. Bu Türkiye’nin başarısı değil mi?

Bu gizlenerek yapılır mı? Pozitif semptomu bulgusu olmayan hastaları kendi haline bırakmıyoruz. Onları izole ettiğimiz gibi onun dışında onların temaslılarını da buluyoruz. Kendilerini geçtim. Temaslılarını buluyoruz yani filyasyonunu yapıyoruz. O temaslılarını da izole ederek 14 gün takibe alıyoruz ve 14 gün boyunca da her gün bu kişileri ayrıca çağrı sistemi ile arıyoruz. Semptomu gelişirse de ilaç başlıyoruz.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

İsa
11 ay önce
Fahreddin koca soyadın gibi koca bir yalansın fabrikalar kapalı iken sokağa çıkma yasağı varken beş bin vaka vardı şimdi her yer vaka nasıl bin beş yüz kişi

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap