SON DAKİKA

Haber > Gündem > Bakan Albayrak: Eski Türkiye bitti!

Bakan Albayrak: Eski Türkiye bitti!

22 Şubat 2017 Çarşamba - 14:18

Bakan Berat Albayrak EPDK'nın 15. kuruluş yıldönümünde konuştu. Albayrak, "Sabah dokuzda geleyim akşam beşe kadar 3 evrak imzalayayım dönemi bitti" de

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı  Berat Albayrak EPDK'nın 15. kuruluş yıldönümünde konuştu. Albayrak, " Sabah dokuzda geleyim. Akşam beşe kadar, üç randevu vereyim. Odamı da kitleyeyim. İki kahve içeyim. Üç arkadaşımla sohbet edeyim. Bir tane de evrağı imzalayayım dönemi bitti. O eski  Türkiye'ydi" diye konuştu.

"BUNDAN SONRAKİ VİZYON YÜKSEK OLMALI"

Albayrak'ın konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

Yeni ve büyük  Türkiye'de enerji sektörünü nerede konumlandırıyorsak, yerli ve milli kaynaklarda yılda ortalama 50 milyar dolar enerji ve maden ithal ülkenin enerji ithal etmeye başlamış, tüm sektörü bu çerçevede başlamamız lazım. Bundan sonraki çita ve vizyon yüksek olmalı.

"ESKİ TÜRKİYE BİTTİ"

Türkiye olarak enerjiyi daha ucuz ve kaliteli bir şekilde topluma ulaştırmanın, yeni  Türkiye'nin vizyonunda önemli bir hammade. Eski  Türkiye bitti. ' Sabah dokuzda geleyim. Akşam beşe kadar, üç randevu vereyim. Odamı tam kitleyeyim. İki kahve içeyim. Üç arkadaşımla sohbet edeyim. Bir tane de evrağı imzalayayım.' O eski Türkiye. Yeni  Türkiye'deki bürokrasideki tüm arkadaşlar artık 15 Temmuz şuurunda. Ben görüyorum.

"ELEKTRİK ÜRETİMİNDE EN YÜKSEK NOKTAYI YAKALADIK"

Türkiye, küresel krizlere rağmen büyümeye devam ediyor. Yüzde 49.3''de elektrik üretiminde en yüksek noktayı yakaladık. Yüzde 49.3'ü daha da arttıracağız. Yerli kömür, güneş,rüzgar bunlarla ilgili süreci başlattık. Yerli kömür, yerli güneş. Sadece üretim değil. Fabrika ve ARGE yatırımlarıyla da düzenlemelerimiz var. Birileri konuşacak biz işimizi yapacağız. Her konuşana aldırırsak işimizi yapamayız.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap