SON DAKİKA

Haber > Gündem > Bakan Albayrak: Emekliler daha fazla para alacak

Bakan Albayrak: Emekliler daha fazla para alacak

29 Nisan 2019 Pazartesi - 10:59

AK Parti’nin Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği 28. İstişare ve Değerlendirme toplantısının ikinci gününe, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamaları damga vurdu.

Ekonomide alınan tedbirlere ilişkin belediye başkanları ve teşkilat mensuplarına bilgilendirme yapan Bakan Albayrak, Yeni Ekonomi Paketi’nin en çok tartışılan başlığı olan kıdem tazminatı konusunda da önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Albayrak, “Yeni sistemle emekliler daha fazla para alacak” dedi.

ALBAYRAK SUNUM YAPTI

AK Parti kampının ikinci gününde sabah oturumunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sunum yaptı. Edinilen bilgiye göre Bakan Albayrak, alınan tedbirlerle ekonominin rayına oturduğunu ve toparlanma sürecine girildiğini söyledi. “Enflasyonu, 2020’de tek haneli rakamlara düşürüyoruz” diyen Bakan Albayrak’ın, alınan tedbirlerin etkisinin kendisini daha iyi hissettirmeye başladığına vurgu yaptığı ve buna ilişkin bilgileri paylaştığı kaydedildi. Konuşmasında kıdem tazminatı fonuna ilişkin yapılması düşünülen değişiklikten de bahseden Bakan Albayrak’ın, şu anda emekli olanların düşük emekli maaşı aldığını belirtirken, “Bu değişiklikleri yaparsak emekliler daha fazla para alacak” dediği bildirildi.

Albayrak bir süre önce yaptığı açıklamada Kıdem Tazminatı Fonu’nda herkesin mutlu olacağı bir düzenleme yapacağını belirterek “Verilen mesajların doğru okunması lazım. Tüm paydaşların mutabakatıyla bir süreç işleyecek. Daha ortada bir şey yok. Kıdem tazminatı çok sorunlu bir alan. İşçi, işveren, sendika mutsuz. Öyle bir formül üreteceğiz ki tüm paydaşlar mutlu olacak. Sabırlı olalım. Tüm paydaşlarla adım atılacak” demişti.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Erdem
2 yıl önce
Kıdem tazminatıma dokunma zorunlu bes istemiyorum devlet benim tasarufumu değil ne şartlarda çalıştığıma baksın sizin ekonomideki deliğiğinize yama olmaya niyetim yok.Benim borcuma devlet sahip çıkıyormu ki ben Devletin borcuna sahip çıkayım siz ejder meyveleri yiyin biz artık patates ve kuru soğan dahi bulamaıyoruz ayıp ayıp .
İsvicreli
2 yıl önce
Aynen öyle erdem bey ben 20000tl eksik cıktı diye daire sahibi olamadım cünkü yandaş değilim bankada bana evin değerinden dolayı 20000 TL daha kredivermedi onun İcin bende gürcü vatandaşı olub oraya yerleşeceğim..

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap