SON DAKİKA

Haber > Gündem > Bakan Albayrak açıkladı! 'Türkiye benzersiz fırsatlar sunuyor'

Bakan Albayrak açıkladı! 'Türkiye benzersiz fırsatlar sunuyor'

27 Ekim 2020 Salı - 16:30

Bakan Albayrak yaptığı son dakika açıklamasında, "Türkiye, yatırımcılara güçlü üretim tabanı, eğitimli insan kaynağı, stratejik konumu ve lojistik altyapısıyla benzersiz fırsatlar sunuyor. Türkiye ekonomisi, bir dönüm noktasında. Yeni bir sermaye yatırım dalgası ufukta belirdi." dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Albayrak'ın açıklamaları:

Birçok çok uluslu şirket üretimlerini Asya'dan bölgemize yönlendirmeye başladı.

Bu dönemde küresel şirketlerin Türkiye gibi yabancı şirketlere karşı tarafsız, şoklara dirençli, güvenilir, dinamik ortaklara ihtiyacı var.

Türkiye, yatırımcılara güçlü üretim tabanı, eğitimli insan kaynağı, stratejik konumu ve lojistik altyapısıyla benzersiz fırsatlar sunuyor.

Türkiye ekonomisi, bir dönüm noktasında. Yeni bir sermaye yatırım dalgası ufukta belirdi.

Yeni ekonomik model, üretim, yatırım, iş imkanları,  rekabetçi kur ile ihracatı, pandemi öncesi seviyeye getirerek kendini gösterdi.

Türkiye'nin tartışmasız en güçlü yanları, lojistik avantajı, 3 kıtanın birleştiği noktada olması, genç nüfus ve eğitimli iş  gücüdür.

Türkiye, hızlı ekonomik büyümesi, 20 yılda 3 katına  çıkan GSYİH'si, satın alma gücü artan orta sınıfıyla güçlü ve büyük bir  pazar.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap