SON DAKİKA

Haber > Gündem > Bahçeli'den Zülfü Livaneli'nin sözlerine tepki

Bahçeli'den Zülfü Livaneli'nin sözlerine tepki

09 Temmuz 2021 Cuma - 13:37

MHP lideri Bahçeli, Zülfü Livaneli'nin Bülent Ecevit'le ilgili iddialarına tepki gösterdi. Bahçeli, "Merhum Bülent Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmaya açmak hem vebal hem de haksızlıktır" dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Zülfü Livaneli’nin Halk TV’de Merhum Bülent Ecevit’le ilgili iddialarına yönelik MHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter aracılığıyla Halk TV’ye yanıt gönderdi.

Kendisini yakından tanıma fırsatı olduğunu söyleyen Bahçeli, merhum Bülent Ecevit için, "Tam bir beyefendi, saygın bir devlet adamı, tutarlı ve milli nitelikli bir solcu, aynı zamanda da Türk milletinin değerleriyle çatışmayan, çelişmeyen bir şahsiyetti" ifadelerini kullandı.

BİR DEVLET ADAMI, TUTARLI VE MİLLİ NİTELİKLİ...

MHP Lideri Bahçeli'nin mesajı şu şekilde:

''Merhum Başbakanımız Sayın Bülent Ecevit’le süresi 3,5 yılı bulan 57’inci Cumhuriyet Hükümetinde  birlikte görev yaptık. Bu vesileyle kendisini yakından tanıma fırsatım oldu. Tam bir beyefendi, saygın bir devlet adamı, tutarlı ve milli nitelikli bir solcu, aynı zamanda da Türk milletinin değerleriyle çatışmayan, çelişmeyen bir şahsiyetti. Merhum Ecevit’in Türkiye’nin hak ve çıkarlarını samimiyetle savunduğuna her fırsatta şahit oldum.

HEM VEBAL HEM DE HAKSIZLIKTIR

Bu haliyle, Zülfü Livaneli’nin Merhum Ecevit’le ilgili mesnetsiz iddialarını, meşrepsiz ithamlarını, hatta seviyesiz iftiralarını reddettiğimi özellikle ve sizin vasıtanızla paylaşmak isterim. Merhum Bülent Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmaya açmak hem vebal hem de haksızlıktır.

Bu duygu ve düşüncelerimi kamuoyunun bilgi ve takdirine sunuyorum....Göstereceğiniz hassasiyetten dolayı da teşekkür ediyorum.''

LİVANELİ NE DEMİŞTİ?

Duvar Gazetesi'ne röportaj veren Zülfü Livaneli, FETÖ'nün Bülent Ecevit'in eliyle devlete yerleştiğini iddia etmişti. Livaneli'nin açıklamaları şöyle: 

"Ecevit de, Baykal da partilerinin başına solcular belediyelerde, hükümette iktidar olamasın diye getirildiler. Solun başını bağlayan, yolunu şaşırtan insanlar bunlar. Ecevit, Fethullah Gülen teşkilatıyla yan yana geldi, onlara kontenjan verdi, her türlü olanağı sundu. Cemaati devlete ilk yerleştiren Tayyip Erdoğan değil, Bülent Ecevit’tir. Uzun lafın kısası, Ecevit, Baykal gibi insanlar sol filan değil, soldan hoşlanmayan, tipik Türk milliyetçileridir."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

uA 34-Trabzonlu
2 ay önce
BEBEK KATİLİ APOYU , BAHÇELİ VE MESUT YILMAZLA BERABER ÜLKEMİZE GETİRTEN VE KIBRIS FATİHİ SAYIN BÜLENT ECEVİTİ RAHMETLE ANIYORUZ. ZÜLFÜ LİVANELİ DENEN ŞAKLABANIN ECEVİTİN BİNDE BİRİ KADAR NE FAYDASI OLMUŞTUR TÜRKİYEYE ONU MERAK EDERİZ. AYRICA LİVANELİ DENEN MÜTPEZEL AYYAŞ HDPKK YI SAVUNMUŞ, YAVŞAK TERÖR SEVİCİ İT........

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap