SON DAKİKA

Haber > Gündem > Bahçeli'den "Erken seçim" açıklaması

Bahçeli'den "Erken seçim" açıklaması

08 Haziran 2013 Cumartesi - 15:16

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçim tartışmalarına ilişkin, "Türkiye'nin çok ciddi bir kutuplaşmaya sürüklendiği bir ortamda Sayın Başbakanı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 8. Dönem Sertifika Töreni sonrası basın mensuplarının sorularının cevaplandırdı. Bahçeli, erken seçim tartışmalarına ilişkin, "Türkiye'nin çok ciddi bir kutuplaşmaya sürüklendiği bir ortamda Sayın Başbakanın tavrı kargaşa ve krizi zenginleştirecek bir boyut taşımaktadır o sebepten dolayı Sayın Başbakanın artık zamanı dolmuştur. İktidar yenilenmesine ihtiyaç olduğu kanaatindeyiz. Böyle bir yolun demokrasi içerisinde açılabilmesi Sayın Başbakanın zamanla 3 sandıktan bahsetmesinden geçmektedir. Sandığın zamanını kapsamını kendisine bırakmaktayız" ifadelerini kullandı. "BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in İmralı heyetinde yer almamasının" sorulması üzerine Bahçeli, "Aynı amaç doğrultusunda gayret eden bir güruh oldukları için zaman zaman rol paylaşımı yapmaktadırlar. Bir tanesi Taksim'de gezerken öbürü deniz aşırı İmralı'ya gitmek suretiyle ortak kanaati yaymaya çalışıyorlar. Tespitimiz odur ki, İstanbul'daki gelişmeler başlangıcından bu yana dört ağaç bir kışla meselesinin çok ötesinde planlanmış görülmektedir.O sebepten dolayı siyasi iktidar sivil toplum kuruluşları, bilim insanları, İstanbul'daki bu gelişmeleri ve Türkiye'ye yaygınlaşma süreci çok yönlü incelemelerde yerinde yarar vardır. Bunun bilimsel yönden yapılmasında yarar vardır" diye konuştu.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap