SON DAKİKA

Haber > Gündem > Babacan'dan hükümete çok sert tepki! Devlet doğruyu söylemiyor

Babacan'dan hükümete çok sert tepki! Devlet doğruyu söylemiyor

12 Haziran 2022 Pazar - 17:27

DEVA Partisi lideri Babacan, Manisa'da pazar ziyaretlerinde bulundu. Babacan, burada iktidara çok sert tepki gösterdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Manisa’da pazar ziyaretinde bulundu. Babacan’ın pazardaki fiyatları sorduğu bir emekli vatandaş “Öldük, Allah rahmet eylesin. Bataklıktayız, çamurdayız. Faturalarımızı ödeyemiyoruz. Geziye gidemiyoruz. Torunlarımızı elinden tutup kaldıramıyoruz” dedi.

"DEVLET DOĞRUYU SÖYLEYECEK"

Halktv'nin aktardığına göre, Babacan, emekli vatandaşın “Ama bize geldi mi enflasyon düşüyor. Nasıl oluyor bu iş?” sözlerini “Devlet doğruyu söyleyecek. Devlet enflasyonu doğru açıklasa, maaşlar enflasyon kadar artsa bu sıkıntılar yaşanmaz. Size gelince TÜİK enflasyonu ama alıverişe geline gerçek enflasyon” diye yanıtladı.

"GERÇEK HAYAT ÖYLE Mİ?"

Babacan şunları söyledi:

“Emekli maaşları, asgari ücret, memur maaşları TÜİK’in açıkladığı enflasyon kadar artıyor. Yüzde 73 buçuk. Gerçek hayat öyle mi? Soruyorum pazarcı esnafına, ‘Yüzde 200, yüzde 300 zam var’ diyorlar.”

Beğendim
2
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Tesbit
2 ay önce
Kesinlikle doğru memurdan vergiyi kaldırdım dedi verginin bir kısmı ve pul parası devam ediyor ayrıca eşi çalışmayanlar için ödenek se kalktı aylık 600 800 lira zarar var normalde ne olmalıydı vergi alınmıyor ise o kadar kar olmalıydı bir bir tanesi
SERDAR
2 ay önce
Salyangoz kabuğundan çıkınca kabuğuna tükürmüş bu ninkide bu hesap

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap