SON DAKİKA

Haber > Gündem > Azerbaycan'dan gözdağı: Bayraktar TB2 ile tatbikat gerçekleştirdi

Azerbaycan'dan gözdağı: Bayraktar TB2 ile tatbikat gerçekleştirdi

02 Aralık 2021 Perşembe - 16:37

Azerbaycan Ordusu, Bayraktar TB2, SİHA’ların da katılımıyla İnsansız Hava Araçları (İHA) tatbikatı yaptı. Tatbikat komşu ülkelere gözdağı olarak yorumlandı.

Türk yapımı TB2 Bayraktar SİHA’larla Ermenistan ordusunu bozguna uğratan Azerbaycan ordusu İHA'nın katılımı ile tatbikat düzenledi.

Ordu, İnsansız Hava Araçları (İHA) ile tatbikat gerçekleştirirken, TB2 Bayraktar SİHA’ları kullanıldı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, önceden belirlenen tatbikat planına göre Azerbaycan Ordusu'nun çeşitli İnsansız Hava Araçları (İHA) personelinin eğitim uçuşları gerçekleştirdiği belirtildi.

Tatbikatta, kontrollerin ardından havalanan TB2 Bayraktar SİHA'ları temsili düşman hedeflerinin tespiti, keşif bilgilerinin kontrol noktalarına aktarılması, hedeflerin nokta atışıyla yok edilmesi gibi görevleri gerçekleştirdi.

Açıklamada, önceden belirlenen güzergahlarda İHA operatörlerinin, muharebe becerilerini geliştirmek için gerçekleştirilen tatbikatları başarıyla tamamladığı da aktarıldı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap