SON DAKİKA

Haber > Gündem > Avrupa'da Türkiye hakkında çarpıcı anket! Meğer Avrupalılar bizi hiç..

Avrupa'da Türkiye hakkında çarpıcı anket! Meğer Avrupalılar bizi hiç..

10 Haziran 2021 Perşembe - 11:42

Avrupa'da yapılan geniş çaplı bir anket Avrupalıların Türkiye'yi Rusya ve Çin'den daha büyük bir tehdit unsuru ve sorun olarak gördüğünü ortaya koydu.

Avrupa'da yapılan geniş çaplı bir anket Avrupalıların Türkiye'yi, Rusya ve Çin'den daha büyük bir tehdit unsuru ve sorun olarak gördüğünü ortaya koydu. Düşünce kuruluşu Avrupa Dış İlişkiler Konseyi (ECFR) tarafından hazırlanan bir rapor için yapılan anket Kovid-19 pandemisi sırasında Avrupa Birliği'ne olan güvenin azaldığını gösteriyor.

Başta Almanya (%55), Fransa (%62) ve İtalya (%57) olmak üzere halkın çoğunluğu AB'nin "arızalanmış" olduğunu ancak yine de hala gerek Kovid-19 gerek diğer uluslararası krizler için gerekli bir araç olduğunu düşünüyor. Bu nedenle de salgındaki kötü performansa rağmen küresel bir aktör olabilmek adına üyeler arasında daha fazla işbirliği olması destek buluyor.

HASIM OLARAK GÖRÜLEN TEK ÜLKE; TÜRKİYE

Anketin en çarpıcı sonuçlarından biri ise Türkiye ile ilgili. Avrupalılar Türkiye'yi birliğin stratejik ortağı veya müttefiki olarak değil 'hasmı' veya 'düşmanı' olarak görüyor. Üstelik ankete göre Türkiye, AB için Rusya veya Çin'den daha ciddi bir tehdit unsuru.

MESELE SİYASİ DEĞİL, AVRUPA HALKI DA BİZİ İSTEMİYOR!

Araştırmada Rusya ve Çin hasımlar olmaktan ziyade stratejik ortaklar olarak değerlendirilirken tüm ülkeler içerisinde Türkiye Avrupalılar tarafından "hasım" olarak tanımlanan tek ülke oldu. Özellikle Fransa'da halkın yüzde 53'ü ve Almanya'da yüzde 52'si Türkiye'yi birliğin baş düşmanı olarak tanımlıyor. Bu bakış açısı Hollanda'da yüzde 45, Danimarka'da yüzde 42 ve İsveç'te yüzde 40 oranında.

Beğendim
0
Sevdim
2
Beğenmedim
2
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
15 gün önce
Türkiye'deki insanlar birbirini seviyor mu? Eeeee siz RTE hükümdarliğında birbirinizden nefret ederken Dünya'dan koparılmış RTE dünyasına sokulmuşken , bu sonuçlara niye şaşırıyorsunuz! Aptal olmayın! Gerçekci olun! Akıllı olun! Medeni olun! Sn. İmamoğlu gibi, Sn. Mansur Yavaş gibi hakikaten kaliteli insanlar etrafinda birleşin! Başka yolu yok. Yoksa bölünme kaçınılmazdir.
?
16 gün önce
:))))
?
15 gün önce
anlayan anladı :)))

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap